Akcja charytatywna „Cicha noc - radość niesie ludziom wszem…”

Wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc ze Szkoły Podstawowej nr 3 z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia zorganizowali cykliczną  akcję charytatywną „Cicha noc - radość niesie ludziom wszem…4” skierowaną do pacjentów „Augustowskiego Hospicjum”.

Z tej okazji chętni uczniowie przynieśli własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, do których dołączyliśmy od całej społeczności szkolnej życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego roku 2018. W wykonanie kartek świątecznych w naszej szkole włączyła się p. E. Kuźmicka, p. A. Milanowska, p. A. Kowalczyk oraz opiekunki wolontariatu K. Kwoska oraz P. Nosalik.

W tym roku zachęciliśmy uczennice z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 3 w Augustowie do włączenia się w naszą akcję,  wykonując własne kartki świąteczne pod opieką p. Wiolety Wojno
 i p. K. Kwoska.

Pedagog  i wolontariusze osobiście złożyli życzenia pacjentom „Augustowskiego Hospicjum”  oraz wręczyli karty z życzeniami.  Młodzież wysłuchała osobistych wspomnień niektórych pensjonariuszy i wsparła ciepłym słowem.

Wolontariusze wraz z opiekunami przekazali świąteczne życzenia osobiście 37 pacjentom, pani dyrektor i pracownikom „Augustowskiego Hospicjum”.

Katarzyna Kwoska