Pracowity grudzień pełen dobrych uczynków.

Grudzień to bardzo pracowity miesiąc. Świąteczne porządki, przygotowywanie potraw, które trafią na bożonarodzeniowe stoły, zakupy, również te w imieniu Świętego Mikołaja:)  Uczniowie  i pracownicy szkoły także postanowili włączyć się w wir przygotowań i sprawić niektórym nieco radości.

Już drugi raz pedagodzy szkolni zorganizowali „Paczkę dla dzieciaczka”. Akcja została przeprowadzona za pośrednictwem Facebook’a . Dzięki temu informacja o niej dotarła do szerokiego grona odbiorców.Kolejnym działaniem, związanym z „Paczką dla dzieciaczka”, była „Bożonarodzeniowa aukcja prac plastycznych”. Panie Anna Kowalczyk i Marzena Kiewlak przekazały na kiermasz prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły. Prace były sprzedawane przez wolontariuszy Szkolnego Ruchu Czystych Serc z klasy VIc w dniach 13-14 grudnia. Dochód ze sprzedaży pozwolił na dopełnienie paczek świątecznych dla uczniów objętych „Paczką dla dzieciaczka”.

Akcja „Mikołaje są wśród nas” to pomysł od wielu lat realizowany przez nauczycielki nauczania początkowego, panie Iwonę Czaja, Ewę Szyper i Urszulę Kozakiewicz. Dochód ze sprzedaży maskotek został, jak co roku, przeznaczony na zakup przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

Kolejny juz raz Wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc złożyli serdeczne życzenia świąteczne pacjentom augustowskiego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej. W ramach akcji „Cicha noc radność niesie ludziom wszem..” uczniowie SP3 przygotowali kartki z życzeniami, które zostały przekazane osobom przebywającym w ww. placówce.

Członkowie SRCS włączyli się również w akcję pozaszkolną, której autorem jest Stowarzyszenie Razem Osiągniemy Cel. Uczniowie i nauczyciele przynosili rzeczy, które zostaną zlicytowane podczas  aukcji. Dochód z niej pozwoli stowarzyszeniu sfinansować turnusy rehabilitacyjne dla potrzebujących dzieci.

Na koniec najważniejsze. Podziękowania!  Wszystkich, którzy włączyli się w nasze akcje, mocno, choć wirtualnie, ściskamy, życząc pięknych i dobrych Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki Wamte wyjątkowe dni będą dla niektórych milsze i weselsze.

Paulina Nosalik
Katarzyna Kwoska