Akcja „ Z Sercem na Dłoni”

Nasza akcja jak co roku odbyła się przed samymi świętami. 20 grudnia małe Mikołajki wyruszyły na podbicie Augustowa. W tym roku mieliśmy bardzo dużo pocztówek, które wykonali uczniowie naszej szkoły. To już tradycja, że nasze dzieciaki wykonują własnoręcznie pocztówki świąteczne z życzeniami. Każda pocztówka ma swoją historię i wiele miłości.

Do tej akcji włącza się cała społeczność uczniowska. Począwszy od tych najmłodszych a skończywszy na gimnazjalistach. To bardzo ważny okres dla nas. Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że każdy zaczyna zastanawiać się nad sobą. Pogoda tego roku  była całkiem inna niż w poprzednie lata- nie dawała nam znać o tym ,iż zbliżają się te magiczne święta, jednak tłumy ludzi w mieście rekompensowały  brak śniegu.

Dzięki tak dziwnej pogodzie mogliśmy przemierzyć całe centrum miasta  wzdłuż i w szerz. Mieszkańcy Augustowa jak zawsze zabiegani, pochłonięci zakupami. Mimo to małe Mikołajki chciały i w tym roku uszczęśliwić innych, złożyć najserdeczniejsze, najszczersze życzenia z głębi serca płynące- oczywiście bezinteresownie. Przypominamy- pocztówka jest bezcenna- kosztuje tylko jeden szczery uśmiech. Cieszyliśmy się niezmiernie, że byliśmy rozpoznawani. Nasze poprzednie akcje utkwiły w sercach mieszkańców. Niektórzy nawet krzyczeli za nami „Do zobaczenia za rok!” Małe Mikołajki śpiewając kolędy, rozdając życzenia sprawiały, iż ludzie na chwile zapominali o problemach. Nasze pociechy otrzymały mnóstwo bezcennych uśmiechów i całusów. Starsi ludzie jak co roku byli pod wielkim wrażeniem. Pocztówkę otrzymywali wszyscy mieszkańcy, którzy nas spotkali, nie ważne było dla nas czy młody, czy stary czy bogaty czy też biedny. Każdy zasługuje na odrobinę szczęścia. Uczniowie jak też i nasi mieszkańcy poczuli magię świąt- nie takich za które się płaci. Pamiętajmy możemy coś zawsze zrobić od Serca – bezinteresownie!

Nie zapomnijcie o nas- Za rok widzimy się ponownie!

Tegoroczną akcję przeprowadzili uczniowie z klasy Ia przy wsparciu dwóch uczennic z klasy VI, (p. Urszula Kuczyńska-organizator przy współpracy z p. Anną Kopiczko).