Narciarstwo zjazdowe – nowa pasja uczniów klasy pływackiej 4 as

We wtorek, 17 stycznia 2017r. pojechaliśmy na narty do Dąbrówki. W wy­cieczce uczest­ni­czyło 22 uczniów z klasy 4as, 2 uczennice z klasy 4b, 1 uczeń z klasy 5 ei oraz opie­ku­no­wie – trener Pani Katarzyna Łebska oraz wychowawca Pani Halina Poźniakowska.

Pierwsze wyzwanie, które czekało grupę polegało na doborze odpowiedniego sprzętu, tj. wygodnych butów, nart i kasku. Kiedy już przyszli narciarze dokonali tej skomplikowanej czynności, przeszli na stok, aby pobrać pierwszą (dla większości) lekcję zjazdu na nartach z górki.

Tradycyjnie po so­lid­nej roz­grzewce ucznio­wie przystąpili do nauki ustawienia pozycji wyjściowej, potem nauki zapinania butów w nartach, a następnie pierwszego ślizgu z malutkiej górki. No i tu zaczęło się … Pani Kasia wytrwale tłumaczyła, ustawiała i poprawiała pozycję narciarza, a narty nie chciały słuchać nóg. Nie obyło się bez upadków, nad którymi czuwała Pani Halina. Jednak wytrwałość i zachęta opiekunów wzięła górę i już po godzinnej nauce wszyscy (no prawie wszyscy) zjeżdżali z prawdziwego  stoku. Aby dostać się na szczyt górki uczniowie nauczyli się korzystać z wyciągu, co wcale nie jest za pierwszym razem łatwe.

Warunki atmosferyczne dopisały w 100%, a wszyscy uczestnicy świetnie się bawili, opanowując elementarne umiejętności jazdy na nartach. Poznali zasady korzystania z urządzeń i sprzętu narciarskiego oraz zasady bezpiecznego korzystania ze stoku. Sporadyczne wywrotki (jeszcze bez lądowania telemarkiem) były dodatkiem zwieńczającym ten dzień. W autokarze padło tylko jedno pytanie: Proszę Pani, kiedy będzie następny raz? Było super chcemy więcej! Tak więc kochani rodzice do boju – teraz przed Wami ferie i gotowe wyzwanie: stoki narciarskie w Dąbrówce i na Szelmencie. Powodzenia !!

Halina Poźniakowska