Szkoła Podstawowa nr 3

im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

FINAŁ GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA W PŁYWANIU

W sobotę 22 lutego odbyły się zawody grupy północnej w pływaniu. Uczniowie klas gimnazjalnych rywalizowali w konkurencjach na dystansie 50 m stylami: motylkowym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym oraz w sztafecie 4X 50 m stylem dowolnym. Zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców uplasowała się na 3 miejscu.

Indywidualnie na dystansie 50 m stylem dowolnym 1 miejsce zajęła Kamila Klukowska. Ostatecznie po podsumowaniu punktacji drużyna chłopców zajęła 2 miejsce za zawodnikami z Suwałk, a dziewcząt 3 miejsce za Suwałkami i Gimnazjum nr 4 z Augustowa. Obie drużyny wywalczyły prawo startu w finale Gimnazjady.

Skład reprezentacji:
Dziewczęta:
Monika Karpio, Kamila Klukowska, Angelika Świderska, Małgorzata Kucharska, Natalia Suchodolska, Agnieszka Żdanuk, Anna Karpińska.
Chłopcy:
Tomasz Drążek, Szymon Kossobudzki, Bartłomiej Gawinowicz, Mateusz Łebski, Jakub Szczytko, Kamil Świderski, Błażek Galicki, Marcin Przekop, Olaf Januszko.

W środę 5 marca odbył się w suwalskim Aquaparku FINAŁ GIMNAZJADY WOJEWÓDZTWA W PŁYWANIU. Naszą szkołę reprezentowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta,  którzy uzyskali awans z zawodów półfinałowych. Najlepiej indywidualnie zaprezentowała się Kamila Klukowska, która na dystansie 50 m stylem dowolnym uzyskała IV miejsce. Nie ustępowali jej chłopcy, których sztafeta w składzie: Bartłomiej Gawinowicz, Tomasz Drążek, Szymon Kossobudzki oraz Mateusz Łebski uzyskała również IV miejsce.  Dziewczęta na tym samym dystansie były piąte.  Ostatecznie po zliczeniu startów indywidualnych i drużynowych nasze obie drużyny zajęły VI miejsce w województwie na 18 startujących reprezentacji. Wśród pływaków z Augustowa nasze Gimnazjum zajęło najlepsze miejsce, wśród dziewcząt lepsze były tylko zawodniczki z Gimnazjum nr 4.

A oto skład reprezentacji:
Dziewczęta:
Monika Karpio, Kamila Klukowska, Angelika Świderska, Małgorzata Kucharska, Natalia Suchodolska.
Chłopcy:
Tomasz Drążek, Szymon Kossobudzki, Bartłomiej Gawinowicz, Mateusz Łebski, Jakub Szczytko.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy. Trenerem reprezentacji była Katarzyna Łebska.