XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa”

Dnia 29 maja 2014 roku w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Ta ziemia od innych droższa”, którego pomysłodawczynią jest pani Wiesława Chrulska zaś organizatorkami panie Agnieszka Pawłowska, Agnieszka Korzun i Joanna Prawdzik.

Celem konkursu jest kształtowanie patriotycznych postaw wśród młodzieży, budzenie miłości do ojczyzny, uczenie wrażliwości na piękno polskiego języka oraz szukanie inspiracji w twórczości związanej z regionem. W tegorocznym konkursie wzięło udział 27 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu augustowskiego, których oceniała komisja w składzie: pani Krystyna Bakuniewicz – bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie, pan Marcin Łobrów – animator w Osiedlowym Domu Kultury w Augustowie oraz pani Agnieszka Korzun – nauczycielka języka polskiego ZSS w Augustowie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i podziękowania za udział oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miasta Augustów.

W kategorii szkoła podstawowa laureatami konkursu zostali:
Michalina Grzyb – I miejsce (Społeczne Szkoła Podstawowa w Augustowie),
Kamil Andrzejkowicz – II miejsce (Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie),
Amadeusz Skrocki – III miejsce (Szkoła Podstawowa w Janówce),
Gabriela Giczewska – wyróżnienie (Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie),
Emilia Mieczkowska – wyróżnienie (Szkoła Podstawowa nr 6 w Augustowie),
Ewa Chomiczewska – wyróżnienie ( Szkoła Podstawowa w Lipsku).

W kategorii gimnazjum laureatami konkursu zostali:
Sandra Weronika Bożewicz – I miejsce (Gimnazjum nr 3 w Augustowie),
Rafał Wyganowski – II miejsce (Gimnazjum nr 2 w Augustowie),
Daria Trocka – II miejsce (Gimnazjum w Płaskiej),
Ewa Pietrzeniec – III miejsce (Gimnazjum w Krasnymborze),
Dawid Sujata – wyróżnienie (Gimnazjum w Janówce),
Wiktoria Choncel – wyróżnienie (Gimnazjum nr 2 w Augustowie).

Uczniom i opiekunom serdecznie gratulujemy.

Oliwia Prawdzik ucz. Kl. IIIGd

Organizatorzy serdecznie dziękują pani Elżbiecie Granackiej oraz Julicie Bożewicz, Sandrze Bożewicz i Oliwii Prawdzik z Zespołu A-QQ za występ podczas konkursu.