Tajemniczy świat lektur

23 czerwca br. trzyosobowe zespoły z klas V wzięły  udział w szkolnym konkursie czytelniczym ph. „Tajemniczy świat lektur”.  Piątoklasiści musieli wykazać się wiedzą na temat  trzech popularnych powieści dla młodzieży („Tajemnica zielonej pieczęci” H. Ożogowskiej, „Tajemniczy ogród” F.H. Burnett oraz „Harry Potter i Komnata Tajemnic” J.K. Rowling).

Konkurs składał się z trzech konkurencji. Uczniowie rozwiązywali test ze znajomości utworów, następnie prezentowali plakat reklamujący wybraną powieść, po czym rozpoznawali bohaterów na podstawie cytatów.

Zwyciężyła drużyna z klasy Vd w składzie: Weronika Stefanowska, Patrycja Wiszniewska i Klaudia Karwowska. Drugie  miejsce zajął zespół z klasy Vei, a trzecie – z klasy Va.