IV Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych

IV Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych już za nami. W tym roku dominowały różnorodność i humor, bowiem wzięli w nim udział zarówno najmłodsi jak i najstarsi uczniowie szkoły podstawowej.

Co mogliśmy oglądać? Otóż pierwszaki z klasy pani Uli Kuczyńskiej zaprezentowały współczesną wersję opowieści o Jasiu i Małgosi, którzy tym razem zabłądzili w supermarkecie. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, a do tego z morałem. Z kolei trzecioklasiści pod opieką pani Doroty Zawadzkiej przygotowali występ zatytułowany „Kabaret Horrorek”, który rozbawił licznie zgromadzoną w bibliotece publiczność. Salwy śmiechu wybuchały również za sprawą kabaretowego występu aktorów z klasy szóstej, którzy przedstawiali przezabawne scenki nawiązujące do znanych baśni (m.in. „Czerwony Kapturek” oraz „Piękna i Bestia”). Ich do występu przygotowała pani Dominika Kiełczewska. Później było trochę poważniej, ale i pouczająco, a to za sprawą kolejnej trupy aktorskiej, składającej się z uczniów klasy drugiej, a występującej w dwóch spektaklach. Pierwszy z nich, bliski szkolnej rzeczywistości, zatytułowano „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek”, zaś drugi „O Jasiu, pszczole i dzięciole” przestrzegał publiczność przed zgubnymi skutkami lenistwa. Te formy reżyserowały panie Elżbieta Granacka i Katarzyna Drozdowska. I wreszcie na koniec przygotowana przez sportowców z klasy 4fs pod opieką pani Agnieszki Frąckiewicz rozbawiła publiczność oryginalna i humorystyczna inscenizacja pod znanym tytułem „Kopciuszek”, ale w nietypowej interpretacji. Obok zaangażowania młodych aktorów warto podkreślić, że napracowali się również kostiumolodzy i scenografowie oraz docenić ich wkład w każde przedstawienie.

Prezentowane  spektakle oglądało również jury, które postanowiło nagrodzić wszystkich artystów dyplomami, słodkimi upominkami oraz gromkimi brawami.