Piernikowo, cynamonowo, słodko…

Jak pachną święta? Zapewne każdemu z nas kojarzą się z charakterystycznymi aromatami, jakie unoszą się w domach pod koniec grudnia.

Postanowiliśmy więc przenieść odrobinę tych zapachów (a przede wszystkim smaków) na nasze szkolne korytarze.  Drugi Kiermasz Pierniczkowy zorganizowaliśmy w tym roku pod hasłem Smak Bożego Narodzenia. Postanowiliśmy nagrodzić tych, którzy wykazali się talentem cukierniczym i na 12 grudnia przygotowali piękne, a zarazem przepyszne wypieki. Były misternie zdobione pierniczki, przekładane marmoladą pierniki, ciasto marchewkowe z korzenną nutą, cynamonowe babeczki. Ich autorzy otrzymają świąteczne upominki oraz punkty dla klas w konkursie Klasa z klasą.

Nasze stoisko cieszyło się na przerwach sporą popularnością, bowiem tym razem w bufetowej ofercie znalazły się również zimowe smaki ciepłej (nie gorącej!) herbaty: wiśniowej i miętowej. Warto też dodać, iż dzień wcześniej, podczas wywiadówek, zaproponowaliśmy Rodzicom nasze wypieki, częstując chętnych również kawą.