Zawody lekkoatletyczne drugoklasistów

3 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny klas II. W grudniu ubiegłego roku odbyły się podobne zawody klas I, a na kwiecień zaplanowane są zawody klas III. W zawodach uczestniczyły 10 osobowe drużyny reprezentujące swoje klasy.

Dzieci miały do pokonania 5 konkurencji:
1. Bieg przez płotki: skok przez płotek piankowy, przejście pod płotkiem aluminiowym, skok przez płotek piankowy, obiegnięcie stojaka, powrót tak samo.
2. Skoki dodawane: cała drużyna po kolei wykonywała skoki z miejsca, wyniki były łączone.
3. Rzut oszczepem: cała drużyna rzucała po kolei, wszystkie wyniki były dodane do siebie.
4. Rzut piłeczką do celu: każdy uczestnik wykonywał 1 rzut piłeczka, liczyła się liczba trafionych do wiaderka piłeczek.
5. Rzut gumową kula z uchwytem na odległość z klęku: cała drużyna rzucała po kolei, wszystkie wyniki były dodane do siebie.
Za zwycięstwo w danej zabawie drużyna zdobywała 6 punktów, za drugie miejsce – 5, za trzecie – 4, itd.
Najlepiej z konkurencjami poradziła sobie drużyna z klasy II a, zdobywając aż 28 punktów na 30 możliwych, drugie/trzecie miejsce po dokładnej analizie punktacji zdobyły dwie klasy: II d i II h, uzyskując po 21 punktów.
Do pomocy w organizację zaangażowanych było dodatkowo 10 wolontariuszek z klasy I G a  naszego gimnazjum: Zuzanna Kozłowska, Patrycja Hiero, Anna Gulbierz, Justyna Wilgat, Anna Górecka, Gabriela Giczewska, Julia Sołtys, Kinga Oleksy, Weronika Ostokołowicz, Zuzanna Zięcina i Natalia Głoniatowska. To już druga akcja organizacyjna tych dziewczynek, które wspaniale realizowały się w prowadzeniu zawodów.
Wszystkie dzieci świetnie się bawiły i na poważnie podchodziły, jak do profesjonalnych zawodów. Organizatorzy: Izabela Chabasińska, Elżbieta Piekarska i Mirosław Kuligowski serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i dużego zaangażowania, a wychowawczyniom wspaniałego przygotowania swoich podopiecznych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo.

Izabela  Chabasińska