Spotkanie autorskie w bibliotece

Dnia 12.04.2016r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z p. Wojciechem Cesarzem w ramach w realizacji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń" . W wydarzeniu brały udział  uczniowie klas drugich i trzecich.

Pan W. Cesarz jest współautorem serii książek dla dzieci o psie Winterze: „Pamiętnik grzecznego psa", „Nowe przygody grzecznego psa" i „Wakacje grzecznego psa". Pierwsza z nich zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABC XXI.
Tematem spotkania były psy, a przede wszystkim  jeden – alaskan malamut o imieniu Winter, bohater bestsellerowej serii. Autor zdradził, iż pierwowzorem literackiego Wintera był pies należący do jego rodziny i większość opisanych przygód zdarzyła się naprawdę. Przeczytał także fragment książki, by zachęcić do sięgnięcia po lekturę.
Spotkaniu towarzyszył pokaz slajdów, z którego uczniowie mogli dowiedzieć się, jak psy okazują emocje, jak wyglądają wybrane rasy psów, w jakich zawodach wykorzystuje się ich umiejętności, co mają wspólnego z wilkiem, oraz przekonać się, że powiedzenie "żyć jak pies z kotem" w rzeczywistości nie zawsze oznacza "w niezgodzie".
Dzieci entuzjastycznie reagowały na zdjęcia i informacje zawarte w prezentacji, wymachując wcześniej przygotowanymi transparentami z hasłami reklamowymi o psie Winterze. Wielką frajdą dla dzieci były autografy autora, które otrzymywały na papierowych miniaturkach piesków.