“Lekkoatletyka dla Każdego!”

W dniu 16.04.2016 r. 14 zawodników programu “Lekkoatletyka dla Każdego!” wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Zrzeszenia LZS oraz Ośrodka OLA Białystok w Biegach Przełajowych.
To nasz pierwszy i udany strat w zawodach klubowych. Każde dziecko zapunktowało, gdyż znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce na mecie, gdzie w każdym biegu uczestniczyła ok. 100 zawodników.

Dzieci startowały w swoich kategoriach wiekowych, oddzielnie chłopcy i dziewczynki.  Na podium stanęli następujący zawodnicy:
Karolina Tułazińska – I m – rocznik 2004
Julia Sobolewska – II m – rocznik 2004
Kacper Karbowski –I m – rocznik 2004
Angelika Ostapowicz – II m – rocznik 2005
Świetnie wypadła również Ewelina Klejps – V m – rocznik 2005.  Wysoko w klasyfikacji byli również: Bartosz Sawicki, Dominika Ostapowicz, Gaja Szlegier, Julia Marinicz, Julia Murawska, Rafał Wyszyński, Agata Wawiórko, Ola Tober, Paweł Kulik i Kacper Karbowski (r. 2005).
Najlepszej szóstce zawodników, wyników gratulowali: prezes lekkoatletycznego klubu sportowego „Podlasie” Białystok Pan Jan Zalewski, olimpijka i medalistka Mistrzostw Świata w pchnięciu kulą Pani Krystyna Danilczyk – Zabawska oraz marszałek województwa podlaskiego Pan Bogdan Dyjuk.
Ostatecznie wśród wszystkich startujących kilkudziesięciu klubów zdobyliśmy III miejsce w kategorii dziewczynek ze szkół podstawowych. Wynik był dla nas sporym zaskoczeniem, gdyż w naszym zespole nie mamy szóstoklasistów, którzy  z pewnością mogliby dodatkowo zapunktować. Wszystkie dzieci otrzymały piękne medale, dyplomy i słodycze, najlepsi – nagrody rzeczowe, a cała drużyna – puchar. Zawody były sprawnie przeprowadzone. Udział w takiej imprezie to dla dzieci wspaniałe i niezapomniane przeżycie, z pewnością zachęcające do dalszego rozwoju.

Opiekun: Izabela Chabasińska