„Recyklingowe fantazje”

W maju wspólnie z klasą V Ei rozpoczęłam zajęcia recyklingowe dla klas piątych.

Są to zajęcia ukierunkowane na podniesienie skuteczności kształcenia w zakresie treści ekologicznych związanych z recyklingiem czyli wykorzystywaniem surowców wtórnych, które mogą być wielokrotnie przetwarzane. Zajęcia te mają na celu  rozwijanie własnej kreatywności i pomysłowości. Dzięki wykorzystaniu np. makulatury, słoików, puszek, opakowań czy innych materiałów odpadowych,  wspólnie tworzymy  oryginalne, ciekawe i użyteczne rzeczy. Przy pomocy odrobiny wyobraźni możemy na wiele sposobów  wykorzystać zużyte plastikowe butelki, kubeczki, tekturowe pudełka czy stare gazety.
Poprzez wspólną naukę i zabawę staram się pokazać uczniom, jak w twórczy sposób można nadać drugie życie przedmiotom. Zajęcia prowadzę w każdy piątek w godz. 1340  - 15 10 . Pomysłów do realizacji zajęć mam całe mnóstwo, dlatego też raz jeszcze gorąco zachęcam wszystkich uczniów klas piątych do wzięcia w nich udziału.

Elżbieta Kierklo