Krasnoludki są na świecie...

W świat baśni i bajek przenieśliśmy się  18 października 2016r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbył się miejski konkurs uczniów klas II szkoły podstawowej.

Tego dnia uczniowie klasy 2B w strojach krasnali zawitali w gościnnych progach Biblioteki. Tam zostali bardzo mile przywitani przez organizatorów.

Krasnale brały udział w różnych konkurencjach- miały wykazać się wiedzą na temat życia i twórczości Marii Konopnickiej,  tężyzną fizyczną -celnie rzucając piłeczkami do celu, zręcznością-samodzielnie przyszywając guzik do serwetki, odwagą- gasząc płomień świecy paluszkami.  Wspólne śpiewanie oraz tańce przy pląsach sprawiły ogromną frajdę wszystkim dzieciom.

Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie nagród oraz słodki poczęstunek. Krasnale z klasy 2B godnie reprezentowały naszą szkołę i na pewno długo będą pamiętały tę wspaniałą przygodę.

Opiekun Krasnali: Ewa Szyper