Akcja Kudłacz – czyli pomagamy tym, którzy sobie pomóc nie mogą!

Hu, hu, ha, nasza zima zła! My biegniemy po ciepłe kurtki, wyciągamy szaliki, rękawiczki i puchowe czapki. Grzejemy się ciepłą herbatą z cytryną i miodem.

Okręcamy się w puszyste koce. Tak, nam jest zdecydowanie łatwiej. Są jednak tacy, którzy sami sobie nie pomogą w przetrwaniu zimowych trudów. Dlatego po raz kolejny w Zespole Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie z inicjatywy pani Izabeli Bogdanowicz oraz przy  pomocy Katarzyny Kwoska, Pauliny Nosalik  i Jarosława Zyskowskiego została zorganizowana akcja na rzecz Augustowskiego Stowarzyszenia Opieki Nad Zwierzętami Kudłacz.  W dniu 10.11.2016r. w „Trojce” odbyła się zbiórka pieniędzy,  karmy, ciepłych okryć na legowiska oraz innych potrzebnych rzeczy, które mogłyby pomóc zwierzętom ze schroniska przetrwać okres zimowy. Zbiórkę przeprowadzili wolontariusze ze Szkolnego Ruchu Czystych Serc oraz  uczniowie przedmiotu etyka.

W wyniku przeprowadzonej akcji zebrano: 370zł , 40,5 kg karmy, 31 koców, 3 kołdry oraz 5 zabawek.

Wszystkie zabrane pieniądze i rzeczy przekazano pracownikowi  „Kudłacza”.

Cieszymy się, że znowu mogliśmy pomóc.
Zwłaszcza, że pomocy potrzebowały bezbronne zwierzęta.