I Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce Klas IV

W dniu 30.11.2016 r. w naszej szkole odbyły się I Mistrzostwa Szkoły w Lekkiej Atletyce Klas IV. Wzięły w nich udział ośmioosobowe reprezentacje wszystkich klas czwartych szkoły podstawowej: IV a, IV b, IV c, IV di, IV ei.

Pięć drużyn rozegrało sześć konkurencji: „Sprawnościowy tor przeszkód”, „Wyścigi z dobieganiem do linii”, „Najlepszy skoczek”, „Najsilniejszy kulomiot”, „Najszybszy sprinter” oraz „Najlepszy długodystansowiec”. Za zwycięstwo w danej konkurencji drużyna otrzymywała 5 punktów, za II miejsce 4 p., III – 3 p., itd. Współorganizatorami imprezy było 10 dziewczynek z klasy I Gb oraz 3 chłopców z klasy I Ga, którzy realizują projekt „Przez sport do zdrowia”.

Zaangażowanie zawodników było bardzo duże, tym bardziej, że kibicowali im koledzy i koleżanki z klas. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy. Organizator serdecznie gratuluje uczestnikom wspaniałej rywalizacji i ducha walki, zwycięzcom osiągniętych miejsc, a doświadczonym już uczniom z klas: I Ga i I Gb – wspaniałego prowadzenia imprezy.

Wyniki:
I miejsce – klasa IV as – 39 punktów