Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” Jak co roku Tydzień Czytania zmobilizował wszystkich do aktywnej promocji czytelnictwa.

Nasz tegoroczny program (5– 9 czerwca 2017 r.)przedstawiał się następująco:

1. Codziennie każda pierwsza lekcja w danej klasie rozpoczynała się 10 minutami czytania przez nauczycieli lub dobrze czytających  uczniów książek wybranych przez bibliotekarzy.
  2. Udział klas I – II w projekcie „Augustów w baśni i legendzie”. Bajarze z białostockiej grupy „Galeony baśni” opowiedzieli dzieciom regionalne legendy. Projekt zrealizowało Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie przy dofinansowaniu Burmistrza Miasta Augustowa. Partnerem projektu była księgarnia BookBook, która podczas spotkań z bajarzami wystawiła swoje stoisko z książkami dla dzieci.
  3. Warsztaty w klasach IV - VI do książki  Rafała Skarżyckiego i Tomasza Lwa Leśniaka "Hej, Jędrek! Przepraszam, czy tu borują”.
  4. Czytanie na bajkowym dywanie – głośnie czytanie dzieciom.
  5. Przedstawienie „Czerwony Kapturek szuka księcia” dla klas II-VI.
  6. Wystawa na korytarzu szkolnym p h. „Znani i lubiani bohaterowie naszych książek”- prace kukiełkowe uczniów  klas III – IV za lata 2005-2015.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, gościom za udział i zaangażowanie w akcję Tygodnia Czytania.

nauczycielele bibliotekarze