Piąte miejsce w województwie koszykarek

12 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 47 w Białymstoku odbyły się Półfinały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt. Nasza szkoła w pierwszym meczu pokonała trudnego rywala - drużynę z Bielska Podlaskiego pozwalając trafić tylko 2 kosze z gry i dwa osobiste. W kolejnych meczach było już bardzo trudno, gdyż rywalkami były dziewczęta z klas koszykarskich: z Łap i z goszczącej nas szkoły sportowej w Białymstoku.

Gra polegała na rozegraniu 4 sześciominutowych kwart. W pierwszej kwarcie grała jedna piątka dziewcząt, w drugiej następna piątka, a w kolejnych dowolne zawodniczki również w pięcioosobowej drużynie. Ostatecznie po rozgrywkach nasza szkoła okazała się piąta w województwie podlaskim, pokonując po drodze m. in. wszystkie szkoły w naszej grupie północnej.

Skład drużyny dziewcząt: Amelia Iwanow, Angelika Ostapowicz, Ewelina Klejps, Julia Murawska, Maja Piątek, Natalia Gościło, Gabriela Koszycka, Martyna Ulikowska, Julia Piątkiewicz, Maja Wasilewska, Julia Simonienko i Wiktoria Paszko. Opiekun – Izabela Chabasińska. Wszystkim zawodniczkom WIELKIE GRATULACJE!