(Nie)typowy Dzień Nauczyciela w augustowskiej „Trójce”

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr  3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie rozpoczęły się standardowo. Pani Dyrektor Wiesława Chrulska powitała zaproszonych gości w tym Burmistrza Miasta Augustowa Wojciecha Walulika, Kierownika Wydziału Edukacji i Sportu Dariusza Szkiłądzia, przedstawicieli Rady rodziców, uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Po oficjalnym rozpoczęciu głos zabrali uczniowie, przeprowadzając niekonwencjonalną lekcję, w której udział wzięli nauczyciele i uczniowie. Pierwszym testem był nauczycielsko – uczniowski quiz z wykorzystaniem aplikacji „Kahoot”. Przygotowane pytania zaskoczyły nie tylko belfrów. Niewielu pamiętało jaki kolor miała sukienka pani dyrektor włożona na koniec roku szkolnego czy jakiego koloru stoliki znajdują się w sali 27. Drugi test sprawdzał spostrzegawczość. Nauczyciele i uczniowie musieli dopasować zdjęcia swoich belfrów z „młodości” do konkretnych nazwisk. Prezentowane zdjęcia wywołały uśmiech na każdej twarzy.  Artystycznymi zdolnościami popisali się również podopieczni pani Elżbiety Granackiej wykonując piosenki, wprowadzając publiczność w nostalgiczny nastrój.

Ważnym punktem obchodów Dnia Edukacji Narodowej było wręczenie uczniom stypendiów w ramach projektu „Edukompetentni” za wybitne osiągnięcia w zakresie przedmiotów matematyczno–przyrodniczych.

W Dzień Nauczyciela w augustowskiej „Trójce” było zarówno dostojnie jak i zabawnie.

Na zakończenie popłynęły pełne ciepła życzenia.

Agnieszka Frąckiewicz

Urszula Zielińska