Dzień sportowej integracji

29 października odbył się w naszej szkole dzień sportowej integracji pod hasłem „Baw się, śmiej – integracja jest ok !!! ”. W zawodach podzielonych na dwie części wzięły udział klasy integracyjne I-III oraz IV – VII. Klasy ósme wspomagały nas organizacyjnie.

Program integracyjnego festynu sportowego powstał, ponieważ dostrzegłyśmy ogromną potrzebę integrowania społeczności szkolnej, w szczególności dzieci uczęszczających do klas integracyjnych. Właśnie poprzez wspólną rekreację i zabawę wyzwala się wiele pozytywnych emocji i przeżyć oraz konsoliduje środowisko, budując silne poczucie wspólnoty. Celem imprezy było także wspomaganie dziecka w jego całościowym rozwoju, kształtowanie umiejętności współdziałania zespołowego, opartego na wzajemnym zaufaniu, życzliwości, pomocy, poszanowaniu współpartnera i rywala.

W ramach rywalizacji odbyło się w każdej kategorii po 5 konkursów sprawnościowych oraz konkurencja o charakterze plastycznym. Konkurencje sprawnościowe odbywały się między innymi przy użyciu specjalistycznego sprzętu jakim były…. gazety oraz obuwie uczestników. Konkurencja plastyczna polegała w klasach młodszych na stworzeniu portretu wychowawcy, a w klasach starszych na wymyśleniu hasła promującego zdrowy styl życia. Wśród najciekawszych były: „Jedz warzywa! Wodę pij! No i zdrowo sobie żyj”, „Sport to zdrowie, każdy Wam to powie, nawet 6 ei, czyli my! Ruszaj się, dużo śpij, wodę pij, zdrowo żyj”, „Jedz owoce i warzywa, a mniej mięsa i pieczywa”, „Biegam, skaczę, wodę piję, dbam o linię więc nie tyję”, „ Do życia niezbędna witaminka, bo na twarzy wesoła minka”.

Wszystkim uczestnikom zarówno tym startującym jak i tym dopingującym kolegów dopisywał dobry humor, a uśmiech nie schodził im z twarzy, gdyż najważniejsza podczas festynu była dobra zabawa.

Komisja złożona z organizatorów wspieranych przez wychowawców klas oraz nauczycieli opiekujących się w tym czasie klasami dwoiła się i troiła nad sprawnym przebiegiem imprezy oraz podliczeniem poszczególnych konkurencji. W wyniku przeprowadzonej rywalizacji zwyciężyli wszyscy uczniowie klas integracyjnych otrzymując pamiątkowe upominki, których sponsorami była Rada Rodziców oraz Towarzystwo Młodego Krechowiaka. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w przeprowadzeniu imprezy!!!

Organizatorzy:
Dorota Dunaj – Kozłowska