Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Uczniowie śpiewają pieśni patriotyczne

  11 listopada to bardzo ważny dzień w historii naszego państwa. Świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości! Wiele lat temu polscy patrioci wywalczyli nam wolność. Jak w czasie pokoju  młody człowiek może okazać miłość do Ojczyzny i czym jest dla niego  Ojczyzna  opowiadają piosenki zaśpiewane przez uczniów naszej szkoły.

 • 11 listopada 1918-2020 Święto Niepodległości

  Naszym hołdem jest zaangażowanie uczniów naszej szkoły i wywieszenie flagi, która jest symbolem narodowym i powodem do dumy. To dobry czas żeby pomyśleć, jaką flagę należy wywiesić. 
  Przeczytaj, zapamiętaj, przekaż innym swoją wiedzę.
  Dziękuję Wszystkim uczniom, którzy włączyli się w piękną akcję.

  Irena Śniadkowska


 • Coroczny Dzień Postaci z Bajek

  We wtorek 26 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli przebrać się za ulubioną postać bajkową.

 • Warsztaty dla rodziców

  W ramach współpracy naszej szkoły z Augustowską Drużyną AED 21 listopada odbyły się warsztaty dla rodziców z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy oraz użycia defibrylatorów zewnętrznych (AED).

   

 • Sukces Mai

  W listopadzie odbył się miejski konkurs plastyczny pod hasłem "Nigdy więcej wojny" organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

 • Sukcesy sportowe w koszykówce i unihokeju

  13 listopada 10 reprezentantek z naszej szkoły wyjechało do Suwałk na Mistrzostwa Grupy  Północnej w Unihokeju. Dziewczęta spisały się rewelacyjnie, remisując 1 mecz z gospodarzem turnieju – SP 11 z Suwałk 1 : 1  i wygrywając dwa mecze 2 : 0 z SP z Nowinki i SP nr 4 z Suwałk.

 • KOCH MIR WAS! - UGOTUJ MI COŚ!

  W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu Deutsch Plus nasi uczniowie z klasy III b  przystąpili do konkursu „Koch mir was!”. Zadanie polegało na przygotowaniu w zespołach wybranego przez siebie dania i opisaniu w języku niemieckim.

 • HarvestFestival - Dożynki

  Jak wyglądają dożynki w Wielkiej Brytanii, a jak w Polsce? O tradycjach dożynkowych w tych krajach uczniowie klas V b, V d i V ei  dowiedzieli się w październiku 2019 r. podczas lekcji języka angielskiego.

 • Czas na przedsiębiorczość młodych!

  W ramach realizacji projektu „Edukompetentni” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej uczniowie klas trzecich gimnazjalnych 16 listopada 2018r. wzięli udział w zajęciach pt. „Spotkanie z przedsiębiorcami” w Parku Naukowo Technologicznym w Suwałkach.

  Głównym celem tego spotkania było rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych.

 • 15 listopada 2018 r. -Święto Szkoły

  ,,W hołdzie Niepodległej” to motto tegorocznych obchodów Święta Szkoły. Dzieje 1 Pułku Ułanów Krechowieckich, który walczył za Ojczyznę ze wszystkimi trzema zaborcami, ściśle wiążą się z odzyskaniem przez Polskę upragnionej wolności. Jak co roku, w dniu Patrona Szkoły, zaplanowano też ślubowanie  pierwszoklasistów i pasowanie ich na uczniów.

 • Kwesta wolontariuszy SKC na augustowskim cmentarzu

  Jak co roku, 1 listopada, w dniu Wszystkich Świętych na augustowskiej nekropolii było można spotkać wolontariuszy kwestujących na rzecz renowacji zabytkowych nagrobków na cmentarzu parafialnym.

 • Dzień Spódnicy i Krawata w Trójce

  W tym roku Samorząd Uczniowski po raz koleiny prowadzi akcję „Klasa z klasą”.  31 października obchodziliśmy Dzień Spódnicy i Krawata. Zadaniem uczniów było w tym dniu ubranie spódnicy lub nałożenie krawata albo muszki.  Niektórzy uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w doborze stroju. Gratulujemy pomysłów.

 • Sukces dziewcząt z SP 3 - III miejsce w Igrzyskach Dzieci Województwa Podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych 10x800 m

  20 października 2018 roku w Augustowie–Przewięzi, przeprowadzony został Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w sztafetowych biegach przełajowych. W finałach prawo startu miało po 20 najlepszych sztafet wyłonionych w 4 półfinałach wojewódzkich.

 • „Trójka” pomaga „Kudłaczowi”

  Zima zbliża się wielkimi krokami, chłody i nieprzyjemne wiatry już niedługą zaczną być bardzo dotkliwe, więc uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie postanowili pochylić się nad losem, tych, którzy sami nie opatulą się w  ciepłe koce. Jak co roku pani Iza Bogdanowicz, wspólnie z pedagogami szkolnymi i Samorządem Uczniowskim postanowiła zebrać fundusze, które mogłyby wesprzeć Augustowskie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Kudłacz”.

 • Osiągnięcia sportowe w szkole podstawowej

  10 listopada na Mistrzostwach Wojewódzkich programu „Lekkoatletyka dla każdego!” w Białymstoku dwie uczennice klasy VI sportowej Ewelina Kleips – 600 m. i Angelika Ostapowicz 300 m. uzyskały awans do Mistrzostw Polski w Toruniu (18 listopada). Tam na pięknej hali lekkoatletycznej z pochyłą bieżnią obie zajęły wysokie szóste miejsca. Gratulacje! Należy wspomnieć, że w Białymstoku na 600 m. świetnie pobiegły również Julia Frąckiewicz, która zajęła trzecie miejsce i Nikola Gliniecka, również uplasowała się na trzecim miejscu (w swoim roczniku była najlepsza, ale startowała z rocznikiem starszym). Opiekun Izabela Chabasińska

   

 • Przedstawienie w bibliotece „Czerwony Kapturek szuka księcia”

  21 listopada grupa teatralna pod opieką p. D. Zawadzkiej dostarczyła uczniom klas III i IV mnóstwo dobrej rozrywki, wystawiając w czytelni przedstawienie ph. „Czerwony Kapturek szuka księcia”.

  Młodzi aktorzy w zabawny sposób przedstawili nowoczesną wersję znanej baśni z ważnym morałem. Trzeba uważać na to, z kim umawiamy się na czacie. W postać wymarzonego księcia wcielił się tym razem wilk.

 • Dzień Pluszowego Misia 2017

  Miś pluszowy to najlepszy przyjaciel dzieci. Przekonaliśmy się o tym 24 listopada 2017r., kiedy w naszej szkole, po raz kolejny, obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

 • 16 listopada- Światowy Dzień Rzucania Palenia w Trójce!!!

  Zdrowy styl życia, uprawianie sportu, ekologiczne i racjonalne żywienie jest bardzo modne, a jednak ciągle wśród nas są tacy, którzy sięgają po papierosy. Wiemy, że palenie wywołuje różne choroby od nowotworów zaczynając, a kończąc na chorobach krążenia, przyspiesza starzenie, urody z całą pewnością nie dodaje, a mimo to ciągle palenie ma swoich amatorów.

 • Konkurs Piosenki Patriotycznej

  W poniedziałek 13 listopada odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej im. Płk. Józefa Kiernesa organizowany przez Towarzystwo Młodego Krechowiaka w Augustowie. TMK w organizacji wydarzenia wspierała nasza szkoła oraz Kino Iskra.

 • Wolontariusze SKC z puszkami na augustowskim cmentarzu

  W środę 1 listopada obchodziliśmy uroczystość Wszystkich Świętych. Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego jest to „dzień tych, którzy są zbawieni i cieszą się wieczną szczęśliwością w niebie”. Tradycjami tego święta są modlitwy w intencjach zmarłych, porządkowanie i dekorowanie grobów, zapalanie na nich zniczy.

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2017

  Tegoroczny program Święta Bibliotek Szkolnych obejmował następujące imprezy czytelnicze:

  • konkurs plastyczny  ph. „Moja zakładka do książki” dla klas III-IV,
  • spotkanie autorskie z p. Urszulą Sieńkowską – Cioch,
  • warsztaty dagerotypii na podstawie książki p. U. Sieńkowskiej- Cioch „Przygody jeża Szymona” w klasach III,
  • wystawa prac konkursowych,
  • spotkanie  z cyklu „Ludzie z pasją”  dla kl. VI –VII z p. Januszem Sowińskim– leśnikiem, poetą,
  • minikonkursy.

   

 • W spódnicy czy w krawacie?

  Wraz z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego rozpoczęliśmy nową edycję lubianej przez szkolną społeczność rywalizacji „Klasa z klasą”. Pierwsze zadanie czekało zarówno uczniów, jak i nauczycieli, 31 października, kiedy to ogłosiliśmy w naszej szkole Dzień Spódnicy i Krawata.

 • Gimnazjaliści w Krakowie

  W dniach 24 - 25 października uczniowie klas III GA, III GB i VII D wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Dla niektórych z nas była to szansa, aby po raz pierwszy poznać dawną stolicę Polski. Natomiast ci, którzy odwiedzili ją ponownie, upewnili się, że miasto to nie straciło nic ze swojego uroku.

 • Dzień Pluszowego Misia w ZSS

  W naszej szkole 25.11.16 odbył się Dzień Pluszowego Misia.

 • Byliśmy w Białowieży na konkursie!

  Dnia 21 listopada 2016 roku w Białowieży odbył się etap wojewódzki VII Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce”.

 • Eliminacje do „Gwiazdkowych harców” już za nami

  W środę – 23 listopada – w naszej szkole odbyły się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Zespół Szkół Społecznych STO w Augustowie – „Gwiazdkowe Harce”.

 • Lekkoatletyka dla każdego

  W dniu 25 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny klas trzecich szkoły podstawowej. Stawiły się reprezentacje pięciu klas trzecich, 49 dziewczynek i 55 chłopców – łącznie 104 dzieci.

 • Szkolny turniej piłki ręcznej klas IV

  23.11.2016r w ZSS w Augustowie odbył się szkolny turniej piłki ręcznej dziewcząt klas IV.

 • „Dumą naszą jest sztandar…”

  W roku szkolnym 2016 / 2017 reprezentantami Pocztu Sztandarowego są:
  Szymon Zalewski – uczeń kl. III gb
  Kacper Sałata - uczeń kl. III gb
  Gabriela Kleczkowska – uczennica kl. III ga
  Julia Kopiczko – uczennica kl. III ga
  Natalia Prawdzik - uczennica kl. III ga
  Dominika Wołyniak - uczennica kl. III ga

 • Awans dziewcząt do Finału Województwa Podlaskiego

  21 listopada 2016 roku w Gimnazjum nr  5 w Suwałkach został rozegrany Finał Grupy Północnej Gimnazjum w unihokeju dziewcząt.

 • Wystawa „Mein Portfolio- das kann ich”

  W listopadzie uczniowie z klasy IV as, biorący udział w innowacji pedagogicznej z języka niemieckiego „Deutsch macht Spaẞ”, zorganizowali wraz ze swoją nauczycielką Urszulą Kuczyńska wystawę „Mein Portfolio- das kann ich”.

 • Słodki bufet

  22 listopada w naszej szkole miała miejsce akcja charytatywna współorganizowana przez Samorząd Uczniowski i działaczy Wolontariatu.

 • Recyklingowe fantazje

  Dnia 19.11.16r. zajęcia ekologiczne Recyklingowe fantazje przebiegły niezmiernie szybko i ciekawie. Tym razem zorganizowałam je w formie warsztatów, które poprowadziła pani Anna Gregorowicz.

 • Wycieczka Szlakiem Ginących Zawodów

  Dnia 15 listopada 2016r. klasa VI Ei oraz VI Bi udała się na niezapomniany przez nas Szlak Ginących Zawodów (Zamczysk - Czarna Wieś Kościelna – Wasilówka).

 • „Recyklingowe fantazje”

  W maju 2016 roku rozpoczęły się zajęcia recyklingowe skierowane dla uczniów klas piątych. Do projektu zgłosiła się klasa V Ei (obecnie VI Ei).

 • „Cicha noc radość niesie ludziom wszem…”

  Chcesz pomóc i zostać  wolontariuszem, przynieś bożonarodzeniową kartkę wraz z kopertą. My napiszemy życzenia i przekażemy pocztówki osobom przebywającym w hospicjum. Podziel się radością, daj nadzieję. Kartki zbierają pani Paulina Nosalik i Katarzyna Kwoska. Czekamy na WAS do 09.12.16.
  Dziękujemy za każdy dar serca.

 • Akcja Kudłacz – czyli pomagamy tym, którzy sobie pomóc nie mogą!

  Hu, hu, ha, nasza zima zła! My biegniemy po ciepłe kurtki, wyciągamy szaliki, rękawiczki i puchowe czapki. Grzejemy się ciepłą herbatą z cytryną i miodem.

 • O wolną Polskę

  Dnia 8 listopada 2016 r. odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z 98. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 • Obchody Dnia Niepodległości w ZSS

  Zespół Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie w ostatni wtorek, 8 listopada, został zasypany liśćmi i to biało-czerwonymi.

 • ZSS nr 3 KOCHA PSY!

  „Bogatym nie jest ten, kto posiada,
  lecz ten, kto daje.”

  Jan Paweł II

  Uwaga! Podzielmy się dobrocią!

  W naszej szkole 10 listopada odbędzie się akcja charytatywna na rzecz towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Kudłacz”. W holu szkoły będziemy zbierać pokarm, konserwy, koce i zabawki dla zwierząt. Zbliża się zima, pomóżmy przetrwać tym, którzy sami nie mogą prosić o pomoc.

  Z góry dziękujemy
  za każdy nawet najdrobniejszy dar serca.

 • XII MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „JAN PAWEŁ II –BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA”

  19.10.2016 r. w ZSS w Augustowie, zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły miało miejsce uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XII Miejskiego Konkursu Plastycznego „Jan Paweł II – Bądźcie Świadkami Miłosierdzia”, zorganizowanego przez zespół katechetyczny.

 • Krasnoludki są na świecie...

  W świat baśni i bajek przenieśliśmy się  18 października 2016r. do Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie odbył się miejski konkurs uczniów klas II szkoły podstawowej.

 • ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

  "KSIĄŻKA TO DOPIERO POCZĄTEK..."pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

 • Event lekkoatletyczny

  W dniu 28 października 2016 r. w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny klas drugich szkoły podstawowej. Stawiły się reprezentacje wszystkich klas drugich.

 • FINAŁY IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

  22 października 2016 r. w Augustowie – Przewięzi, odbyły się finały IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO  W  SZTAFETOWYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH. 

 • Dzień Spódnicy i Krawata

  W ramach rywalizacji „Klasa z klasą” Samorząd Uczniowski 28.10.16 zorganizował Dzień Spódnicy i Krawata.

 • Drodzy Rodzice!

  Jesteście cudowni! Mimo, iż macie wiele ważnych spraw i wciąż za mało czasu na zajęcie się nimi, pochylacie się nad życiem naszej szkolnej społeczności. Podczas ostatnich wywiadówek prowadziliśmy akcję „Kup Pan ławkę” (zwaną również programem „Zamień babeczkę  na ławeczkę”). Zbieraliśmy pieniądze na zakup ławek przeznaczonych do ulokowania na korytarzach dla zapewnienia wygodnych miejsc wypoczynku uczniów podczas przerw. Częstowaliśmy Was gorącą kawą, dobrą herbatą i słodkimi babeczkami. Odwzajemniliście się niezwykle hojnie… Zebraliśmy kwotę 510, 31zł! Dziękujemy! Będziemy kontynuować rozpoczęte dzieło.


  Organizatorzy:
  Samorząd Uczniowski
  Szkolne Koło „Caritas”

 • „SPRAWNI JAK UŁANI”

  W dniu 6.11.2015 r. w naszej szkole odbył się turniej sportowy „Sprawni jak Ułani”. Była to kontynuacja uroczystości związanych z obchodami 100. rocznicy powstania 1 Pułku Ułanów Krechowieckich. Wzięły w nich sześcioosobowe reprezentacje wszystkich klas ze szkoły podstawowej, łącznie 17 drużyn.

 • Akcja charytatywna „Podaruj zabawkę”

  Po raz kolejny dzieci z klas młodszych wzięły udział w akcji charytatywnej „Podaruj zabawkę” i zbierały rozmaite zabawki dla przedszkolaków z naszej szkoły.

 • Akcja „Ekoszkoły” – zbiórka zużytych telefonów komórkowych

  Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do Akcji „Ekoszkoły”, w ramach której jest organizowana zbiórka telefonów komórkowych. Zostaną one  przekazane do recyklingu lub ponownego użycia. Za udział w zbiórce szkoły otrzymają nagrody. Zebrany sprzęt trafi do organizatora, tam zostanie posortowany i przeliczony na punkty, które zostaną  wpisane  na indywidualne konto danej szkoły.

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

 • Zabawy lekkoatletyczne klas II i III

  W czwartek 28 października 2015 r. w naszej szkole, na dużej sali gimnastycznej odbył się drugi event lekkoatletyczny pod hasłem „Zabawa z Lekką Atletyką”. Wzięło w nim udział około 270 uczniów edukacji wczesnoszkolnej.

 • Wyniki XI Miejskiego Konkursu Plastycznego ph.: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

  Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły, 19.10.2015 r. w ZSS w Augustowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XI Miejskiego Konkursu Plastycznego pod  hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” zorganizowanego przez zespół katechetyczny.

 • Sportowcy znów zwyciężają

  W dniu 17.10.2015 w Białymstoku (las Pietrasze) został rozegrany finał województwa podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych, w których startowali dziewczęta i chłopcy z ZSS w Augustowie.

 • Wycieczka do Suwałk

  19 listopada 2014 roku klasa IV Ei oraz IV F wybrały się na wycieczkę do Suwałk.

 • Trójka najlepsza w koszu

  25 listopada 2014 w Puńsku został rozegrany finał Grupy Północnej w koszykówce SP.

 • Akcja Ekoszkoły

  W roku szkolnym 2013/2014  po raz pierwszy nasza szkoła dołączyła do Akcji Ekoszkoły, w ramach której zorganizowana została zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Ogółem zebraliśmy 63 telefony, 1 baterię oraz 4 ładowarki. W zamian za ich przekazanie otrzymaliśmy ciekawe nagrody, które udostępnione są w sali 02.

 • Wywalczyła złoto …

  Bieg na długie dystanse to dyscyplina niezbyt lubiana przez dzieci, młodzież i dorosłych.

 • SP 3 w Finale Grupy Północnej

  Dnia 14 listopada 2014 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Suwałkach rozegrano  Finał  Grupy Północnej w unihokeju dziewcząt szkół podstawowych.

 • Akcja „Kudłacz” czyli pomagamy bezdomnym zwierzętom

  Zimno, zimno coraz zimniej. My kupujemy sobie ciepłe kurtki i solidne buty, zakładamy czapki, szaliki i rękawiczki.

 • Turniej pływacki

  4 listopada na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie rozegrany został Turniej Pływacki w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

 • Akcja charytatywna „Podaruj zabawkę”

  W październiku 2014r. została zorganizowana akcja charytatywna „Podaruj zabawkę”.

 • Człowieczeństwo zobowiązuje

  Gdy widzę uśmiech na twarzach ludzi, którym choćby w małym stopniu udało mi się pomóc, czuję się wspaniale.

 • „Patrz sercem”

  Dzieci i nauczyciele oddziału przedszkolnego oraz świetlicy szkolnej zwracają się  z ogromną prośbą do całej społeczności szkolnej o czynny udział w zbiórce żywności dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

 • Wycieczka do Orzysza

  Dnia 24 października 2014 roku klasy IIIga, Vbi oraz IVc wraz z wychowawcami (p. Dorotą Choroszewską, p. Jolantą Pietraszkiewicz, p. Agnieszką Korzun) oraz dyrektorem szkoły Tadeuszem Wierzbickim i wicedyrektor Dorotą Głowacką pojechały na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Orzyszu.

 • X Miejski Konkurs Plastyczny ph. ,,Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”

  W 36 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 16 października 2014 roku odbyło się rozstrzygnięcie X Miejskiego  Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez zespół katechetyczny.  W tym roku konkurs odbył się pod hasłem ,,Jan Paweł II- Świętymi bądźcie!".

   
© ZSS Augustów