Psycholog szkolny – mgr Ewelina Kniażewska

Środa:  11.30-12.30
Czwartek: 8.00-13.20

Psycholog szkolny:

• wspiera rodziców i nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych;
  • udziela wsparcia psychologicznego i pomocy uczniom, którzy mają trudności w nauce, doświadczają problemów osobistych, emocjonalnych lub w relacjach z rówieśnikami;
  • kieruje rodziców lub opiekunów ucznia do innych specjalistów w zależności od potrzeb.

Praca z uczniem:

• Diagnoza potencjalnych możliwości ucznia.
  • Diagnoza problemów emocjonalnych ucznia poprzez obserwację zachowania w klasie, wywiad z rodzicem lub nauczycielem oraz wykorzystanie technik projekcyjnych.
  • Zajęcia w klasach – integracyjne, psychoedukacyjne, profilaktyczne, wychowawcze, rozwijające kompetencje społeczne.
  • Indywidualne oraz grupowe zajęcia o charakterze terapeutycznym.
  • Udzielanie pomocy i wsparcia psychologicznego w sytuacjach trudnych, kryzysowych.

Praca z rodzicem:

• Indywidualne spotkania z rodzicami o charakterze psychoedukacyjnym.
  • Poradnictwo wychowawcze oraz konsultacje rodzinne.
  • Udzielanie informacji zwrotnych na temat przebiegu pracy z dzieckiem.
  • Udzielanie wsparcia zgłaszającym się rodzicom w sytuacjach trudnych, kierowanie do specjalistów w zależności od potrzeb.

Współpraca z wychowawcami klas, nauczycielami i pedagogami szkolnymi:

• Wywiady na temat funkcjonowania społecznego i emocjonalnego uczniów.
  • Konsultacje w celu ustalenia optymalnych sposobów oddziaływań z wychowawcami i pedagogiem szkolnym.
  • Interwencje o charakterze mediacyjnym, wychowawczym.
  • Udzielanie wsparcia w sytuacjach trudnych i kryzysowych.

Drogi uczniu!

Jeśli masz jakiś problem i chciałbyś z kimś o tym porozmawiać, czujesz się samotny, boisz się chodzić do szkoły,  źle się czujesz w swojej klasie, masz problemy w relacjach z rówieśnikami, masz trudności w nauce,  martwisz się sytuacją w domu rodzinnym, miewasz bóle głowy bądź brzucha, masz trudności z kontrolowaniem złości, chciałbyś stać się pewniejszy siebie, nie wiesz jaką szkołę wybrać lub po prostu chciałbyś z kimś porozmawiać PRZYJDŹ- razem spróbujemy sobie z tym poradzić.

Drogi rodzicu/ opiekunie!

Jeśli martwi Cię zachowanie Twojego dziecka, niepokoją Cię wyniki w nauce,  boisz się, że jakieś sytuacje rodzinne mogą mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka, zachowanie dziecka nagle się zmieniło i nie wiesz dlaczego,  Twoje dziecko łatwo wpada w gniew, chciałbyś poprawić relacje pomiędzy wami, dziecko jest lękliwe, wycofane PRZYJDŹ– razem spróbujemy się temu przyjrzeć.

sierpień 2021