Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Slow Life Slow Food czyli w zdrowym ciele zdrowy duch!

  W maju i czerwcu 2019 r. po raz czwarty udało się w Szkole Podstawowej nr 3 realizować działania w ramach akcji Slow Life Slow Food. Akcji bardzo ważnej, bo promującej zdrowy, wolny od nałogów, oparty na racjonalnej diecie styl życia.

 • Zrozumieć i pomóc

  W dniu 11 czerwca 2019r. w naszej szkole pani Barbara Korzeniewska przeprowadziła prelekcję dla młodzieży i dzieci na temat działalności Stowarzyszenia Kudłacz.

 • Rozgrywki siatkarskie dziewcząt z klas VI i VII

  12 i 13 czerwca w naszej szkole odbyły się szkolne rozgrywki siatkarskie dziewcząt klas szóstych i siódmych. Dziewczęta zagrały w 4 - 6 – osobowych zespołach. Łącznie rozegrano 7 meczy: 5 eliminacyjnych i 2 finałowe. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyła połączona drużyna z klas VI di i VI ei oraz klasa VII ei.

 • Julia najlepszą kulomiotką w powiecie, szóstą w województwie

  W maju odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnej Lekkiej Atletyce. Na najwyższym podium stanęły 2 uczennice z naszej szkoły Julia Murawska na 600 m. i Julia Piątkiewicz w pchnięciu kulą. Na kolejnym szczeblu zawodów na Mistrzostwach Grupy Północnej Julia Murawska wywalczyła złoty medal w biegu wytrzymałościowym i z najlepszym wynikiem z czterech grup wojewódzkich wywalczyła awans do mistrzostw województwa. Julia Piątkiewicz zajęła szóste miejsce w kuli i również awansowała.

 • Konkurs w Biebrzańskim Parku Narodowym

  Dnia 7 czerwca 2019 r. odbył się XXV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Biebrzańskim Parku Narodowym. Składał się on z 2 etapów: testu (25 pytań dotyczących szczegółowej wiedzy o parku) i finału polegającego między innymi na rozpoznawaniu ptaków po ich głosie, tropów zwierząt, okolicznych zabytków, a nawet gatunków drzew.

 • Natalia Bujnowska laureatką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II

  25 marca 2019 r. w naszej szkole została przeprowadzona ogólnopolska olimpiada wiedzy o Janie Pawle II. Celem jej było pogłębianie wiedzy o życiu oraz posłudze papieskiej Wielkiego Polaka i świętego wśród młodzieży szkolnej.

 • V Marsz dla Życia i Rodziny w Augustowie

  V Marsz dla Życia i Rodziny odbył się 2 czerwca, jak zwykle w niedzielę i zgodnie z tradycją rozpoczął się uroczystą mszą świętą odprawioną w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie o godzinie 12.00. Wcześniej w tym kościele chętni mogli wysłuchać koncertu chóru „Kontrapunkt”.

 • SP 3 w Augustowie I i III w województwie podlaskim w biegu na orientację

  1 czerwca 2019 r. w Białymstoku, został rozegrany Finał Wojewódzki IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ i IGRZYSK DZIECI W BIEGU NA ORIENTACJĘ.

 • Festiwal Wiedzy 2019

  Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować.
  Johann Wolfgang Goethe

  24 maja 2019r. w godz. 9.30- 12.30 w Szkole Podstawowej nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie  po raz kolejny odbył się Festiwal Wiedzy. To doskonała okazja do zaprezentowania wiadomości i umiejętności uczniów. 

 • „Tajemnice ciała człowieka” nie są tajemnicą dla uczniów naszej szkoły

  Dnia 31 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Augustowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiedzy ,,Tajemnice ciała człowieka”. Konkurs dotyczył szczegółowych wiadomości w zakresie anatomii człowieka. 

   
© ZSS Augustów