Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Wizyta duszpasterska w szkole

16 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą, połączona z wręczeniem stypendiów motywacyjnych i sportowych oraz rozstrzygnięciem XX Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Ks. Wojciech Jabłoński - proboszcz Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego, Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu, Pani Anita Szostak, Pani Alicja Dobrowolska, przewodnicząca Rady Miejskiej, przedstawiciele Rady Rodziców, zaproszeni uczniowie wraz z rodzicami, a także nauczyciele  z  innych augustowskich szkół.

Po przywitaniu wszystkich gości przez Panią Dyrektor Wiesławę Chrulską i wprowadzeniu w tematykę spotkania głos zabrała Pani Anita Szostak, a po niej ks. proboszcz - Wojciech Jabłoński. Kapelan pomodlił się za naszą społeczność szkolną, pobłogosławił zebranych i podziękował za zaproszenie, podkreślając wyjątkowo owocną współpracę z naszą szkołą.

Następnie Pani Dyrektor Wiesława Chrulska, Pani Anita Szostak i Pani Alicja Dobrowolska wręczyły uczniom stypendia motywacyjne za osiągnięcia w nauce i sporcie.

Stypendia naukowe otrzymali:

  1. Natalia Bujnowska VI d
  2. Karolina Jaśko VI f
  3. Kuba Jurkiewicz VII di
  4. Maciej Jeliński VII c
  5. Kamila Klekotko VI c
  6. Magdalena Dzikowska V d
  7. Bartłomiej Krysztofik VI d
  8. Julia Frąckiewicz VIII bi
  9. Wiktor Marinicz V d
  10. Aleksander Łoboda VII c
  11. Julia Choroszewska V c
  12. Joanna Kamińska VIII bi
  13. Jakub Młodzianowski VIII d
  14. Nikola Olechwierowicz VI ei
  15. Ewa Maria Fiutowska VI d
  16. Aleksandra Cituk V d
  17. Amelia Iwanow VIII d
  18. Karolina Pierzgalska V b
  19. Kacper Krzywicki V gi
  20. Szymon Choroszewski VII c
  21. Bartosz Giedrojć VI h

 Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali:

  1. Julia Morawska VIII as
  2. Ewelina Klejps VIII as
  3. Gabriela Koszycka VIII ei
  4. Natalia Gościło VIII ei
  5. Angelika Ostapowicz VIII as
  6. Martyna Bernatowicz VI d
  7. Maria Kotarska VI d
  8. Nikola Gliniecka VI f
  9. Patryk Liszewski VI f
  10. Mateusz Kalejta VI f
  11. Dariusz Mateusz Grabowski VIII as
  12. Paweł Pycz VI h
  13. Sebastian Rydzewski VIII as
  14. Rafał Wyszyński VIII as

Na zakończenie nastąpiło rozstrzygnięcie XX Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. W konkursie wzięło udział 96 szopek wykonanych przez 158 uczniów. Co roku uczestnikom konkursu nie brakuje pomysłów na  coraz bardziej pomysłowe i starannie wykonane szopki.

Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia.

Nagrody otrzymali:

  1. Zuzia Borkowska kl. IIb SP2
  2. Szymon Maksimowski kl. IIIc SP2
  3. Joanna Kucharska, Kinga Dyczewska kl. Ve SP2
  4. Zuzia Zaskowska, Natalia Yavdoshnyak kl. IVb SP2
  5. Martyna Roszko kl. IVa SP2
  6. Urszula Ruba kl. IIc SP3
  7. Szymon Filipow , Staś Zalewski kl. Ic SP3
  8. Szymon Kłoczko kl. IIIb SP3
  9. Igor Borodziuk kl. IIIc SP3
  10. Patrycja Talmon kl. Vd, Paulina Zalewska kl. Vd SP3
  11. Wiktor Marinicz kl. Vd SP3
  12. Gabriela Niewińska, Karolina Siemienowicz kl. V c SP3
  13. Nicola Ciwińska kl. Ib, SP4
  14. Julia Karpińska kl. IIb, Karolina Karpińska kl. IIIb SP4
  15. Antoni Kirjaka kl. IIa, Paweł Kirjaka IIa, Piotr Kirjaka kl Vas SP4
  16. Igor Bujnowski kl. I SP6
  17. Emilia Goworowska kl.V SP6
  18. Andrzej Gawrylczyk kl. I Szkoła Podstawowa Let's Talk
  19. Marceli Krajewski, Marta Siedlecka, Maciej Polakowski kl. IV – Va SP7
  20. Dominika Formejster, Rafał Harmuszkiewicz, Krystian Trubacz kl. VI-VII-VIII SP7

Wyróżnieni:

  1. Olaf Milanowski kl. Ia SP2
  2. Paweł Czarnobil kl. Ia SP2
  3. Łukasz Piekarski kl. Ib, Karolina Piekarska kl. VId SP2
  4. Maria Denert , Magda Denert kl. IIb SP2
  5. Jerzy Nosalik kl. IIc SP2
  6. Krzysztof Zawadzki, Stefan Paczyński kl. IIc SP2
  7. Maciej Krukowski kl. IVb SP2
  8. Jakub Bujnowski II a, Natalia Bujnowska VI d SP3
  9. Jolanta Pruszyńska kl. IIIb SP3
  10. Martyna Ziarko, Weronika Pycz kl. Vc SP3
  11. Michalina Masiewicz kl. Vc SP3
  12. Magdalena Dzikowska kl. Vd, Aleksandra Kozłowska  kl. Vc SP3
  13. Hanna Sokołowska kl. Vf SP3
  14. Karolina Chodorowska kl. VIb SP3
  15. Martyna Górecka VII ei SP3
  16. Julia Miezio kl. Ia SP4
  17. Dawid Kowalczyk kl. IIa, Kamil Kowalczyk kl. VIa SP4
  18. Piotr Rutkowski kl. Vas SP4
  19. Kaja Dąbrowska kl. I SP6
  20. Dominika Gleba kl. III SP6
  21. Justyna Milewska, Milena Sapkowska kl. VIII SP6
  22. Aleksander Krasko, Julian Stankiewicz, Bartłomiej Żywna kl. V Szkoła Społeczna
  23. Julianna Bogdańska, Kinga Wójcicka, Gabriela Milewska, Wiktor Prawdzik kl. VII Szkoła Społeczna
  24. Kamil Poważa, Jakub Piekarski, Maksymilian Kodzik kl. I – II SP7
  25. Zespół Rewalidacyjno – Wychowawczy – Monika Akusz, Katarzyna Ziniewicz - op. Beata Skowrońska
  26. Aleksandra Kuklińska, Aleksandra Karpińska, Maria Omiljan kl VI SP7
  27. Dominik Wardziejewski, Kacper Turowski kl.VI SP7
  28. Nicola Chabasińska, Natalia Stefanowska kl. II Szkoła Podstawowa Let's Talk
  29. Maja Wiżynis kl. II Szkoła Podstawowa Let's Talk
  30. Hubert Sturgulewski kl. I Szkoła Podstawowa Let's Talk

Nagrody laureatom konkursu ufundowali: Urząd Miasta Augustowa, ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie, Kino Iskra  oraz Księgarnia ATENA.

O nastrój świąteczny uroczystości zadbał zespół wokalno-instrumentalny p. Janusza Cichora oraz uczniowie z kl. III c pod kierownictwem p. Iwony Czai, którzy zaprezentowali przepiękny występ kolędowy.

A.W.

 

   

 


   

 

   







   
luty 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
   

Warto zajrzeć  

 

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 137 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów