Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Recykling zmienia świat

To hasło od kilku lat towarzyszy działaniom proekologicznym w naszej szkole. Uczniowie wiedzą, że zbieranie plastikowych nakrętek ma podwójne znaczenie – za pieniądze otrzymane od firm recyklingowych kupowane są potrzebne sprzęty rehabilitacyjne, a dodatkowo pomaga ochronie środowiska.

 

Plastik jest tworzywem, które bez problemu można przetworzyć na wiadra, łopaty do śniegu, worki na śmieci  czy też plastikowe klocki do zabawy. Od kilku lat w szkole prowadzona jest też zbiórka elektroodpadów i zużytych baterii. Za nie z kolei firmy recyklingowe kupują nam zabawki oraz przybory szkolne. W styczniu za elektroodpady świetlica szkolna otrzymała paczkę z klockami i grami planszowymi. Dlatego też zapraszamy do dalszego angażowania się w działania na rzecz ekologii. Każdy może pomóc, przyłączając się do segregacji i zbiórki.

 Katarzyna Wiszniewska, Agnieszka Ziemińska

   

 


   

 

      
luty 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829
   

Warto zajrzeć  

 

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów