Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Wolontariat w czasie pandemii

Wirus niestety nie zamraża nieszczęść i potrzeb. I chociaż świat na chwilkę zwolnił i pochował się w domach, to wolontariusze szkolnego Ruchu Czystych Serc wraz z opiekunami pozostawali na miarę możliwości aktywni.

W ciągu ostatnich miesięcy włączyliśmy się w kilka akcji. Jedna z nich dotyczyła bezdomnych zwierząt, a właściwie jednego pieska- Duszki. Koordynatorzy szkolnego wolontariatu zdecydowali się zostać wirtualnymi opiekunami suczki w ramach akcji „Na ratunek psom z Jedwabnego” i od stycznia finansowali pobyt Duszki w schronisku Sonieczkowo. W czerwcu piesek został adoptowany.

Wolontariat wsparł również dwie akcje na rzecz chorujących ciężko dzieci. W dniach 06-12.06.2020r. wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc wraz z koordynatorem wolontariatu wzięli udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Pocztówki dla Deryka z Augustowa”. W tym roku przypadały 7 urodziny Deryka. Chłopiec nie mógł świętować swojego dnia tak jak inne dzieci. Jego ciocia postanowiła przygotować mu niespodziankę i prosiła o wysłanie urodzinowych życzeń. Wolontariusze nie tylko wysłali kartki chłopcu, ale również zachęcali innych do włączenia się w tą szlachetną akcję.

W dniu 21.06.2020r. koordynator wolontariatu Szkolnego RCS przy Szkole Podstawowej nr 3 w Augustowie wziął udział w akcji na rzecz Hani- bardzo chorej dziewczynki na SMA1 z Ełku. Pani Katarzyna Kwoska reprezentowała wolontariuszy, którzy niestety z racji pandemii nie mogli wziąć udziału w akcji. To wspaniałe przedsięwzięcia zorganizowała nasza koleżanka – nauczycielka przebywająca na urlopie macierzyńskim pani Agnieszka Chudowolska.

Tak trudno pogodzić się z tym, że  młode osoby i ich rodziny doświadczają takich nieszczęść. Tak ciężko patrzy się na cierpiące zwierzęta. Dlatego dobrze jest pomagać. Nawet w niewielkim zakresie. Praca na rzecz innych uszlachetnia, dlatego od września zachęcamy naszych uczniów do zapisywania się do szkolnego wolontariatu. Pomaganie jest naprawdę fajne!

Paulina Nosalik i Katarzyna Kwoska

   

 


   

 

      
sierpień 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
   

Warto zajrzeć  

 

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów