Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Recykling zmienia świat

  To hasło od kilku lat towarzyszy działaniom proekologicznym w naszej szkole. Uczniowie wiedzą, że zbieranie plastikowych nakrętek ma podwójne znaczenie – za pieniądze otrzymane od firm recyklingowych kupowane są potrzebne sprzęty rehabilitacyjne, a dodatkowo pomaga ochronie środowiska.

   

 • Kolędnicy Misyjni dzieciom z Amazonii

  Jeszcze nie tak dawno kolędowanie w okresie Świąt Bożego Narodzenia było w Polsce powszechnym zwyczajem – co roku nasze domy odwiedzali kolędnicy. Dziś to już rzadkość.

   

 • Wizyta duszpasterska w szkole

  16 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbyła się coroczna wizyta duszpasterska, zwana kolędą, połączona z wręczeniem stypendiów motywacyjnych i sportowych oraz rozstrzygnięciem XX Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

 • Coroczna szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas”

  Szkolna akcja charytatywna „Mikołaje są wśród nas” stała się tradycją, ponieważ w naszej szkole odbywa się cyklicznie w okresie bożonarodzeniowym od 2005r.

   

 • Pomaganie jest fajne..

  Chyba nikt temu nie zaprzeczy, że pomagać jest dobrze. I to nie tylko dlatego, że sprawiamy komuś radość, ułatwiamy życie, zdejmujemy troski, ale również dlatego, że nam - „pomagaczom” jest po prostu miło i że czujemy się potrzebni. Dlatego zachęcamy uczniów naszej szkoły do włączania się
  w różnego rodzaju akcje na rzeczy innych.

 • Świąteczna przygoda w Białymstoku

  18 grudnia 2019 r. o godz. 7.00  klasa II a i III a pojechały na wycieczkę do Białegostoku. Podróż upłynęła  nam bardzo szybko. Była wtedy okazja do wspólnych rozmów i śpiewu.

   

 • Trójka najlepszym zespołem podczas „Siatkarskiej Gwiazdki w Augustowie”

  W połowie grudnia Uczniowski Klub Sportowy Centrum Augustów przy współpracy Burmistrza Miasta Augustowa Mirosława Karolczuka zorganizował rozgrywki siatkarskie dla szkół z powiatu augustowskiego. Turniej rozgrywano podczas 3 dni, a wzięli w nim udział uczniowie ze szkół: SP 2, SP 3, SP 4 w Augustowie oraz SP w Janówce.

   

 • Trzecie miejsce w województwie w unihokeju dziewcząt

  Tuż przed świętami w Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku dziewczęta z klas ósmych wzięły udział w Finałach Województwa w Unihokeju. Aby dostać się do ścisłej czwórki województwa, nasze uczennice musiały w grupie północnej zająć co najmniej 2 miejsce. Udało się to i nie tylko awansowały, ale też zwyciężyły.

   

 • Jasełka 2019

  Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny, wyjątkowy, pełen radości, nadziei i refleksji. To także okres spotkań w gronie najbliższych i znajomych. Piątek (20.12.2019r.) w naszej szkole był takim niezwykłym dniem, w którym odbywały się wigilie klasowe i występy uczniów. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów kl. VI f i kl. III c oraz ich wychowawców: A. Liszewską i I. Czaję, a także katechetów. Towarzyszył im zespół wokalno-instrumentalny pod kierownictwem J. Cichora i D. Sikorskiego.

 • Spotkanie z żołnierzami

  16 grudnia uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Kapitan Michał Stankiewicz opowiedział młodzieży o pracy w wojsku, którą szkołę wyższą wybrać i jak zdobyć kolejne stopnie oficerskie.

   
© ZSS Augustów