Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Porady psychologa, pedagoga w czasie pandemii

Poradnik dla dzieci o koronawirusie

 

Koronawirus okiem psychologa

 

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie naszych uczniów

Trudny czas pandemii, czas #zostańwdomu niestety przedłuża się. Zdajemy sobie sprawę, że zarówno dla Państwa, jak i dla dzieci nie jest to okres łatwy. Z jednej strony lęk o przyszłość, ciągle pojawiające się pytanie o czas trwania pandemii, nowe obostrzenia, ciągłe zmiany, konieczność samodzielnej nauki w domu. Z drugiej strony przecież nasze dzieci ciągle są dziećmi. Mają te same potrzeby, rozwijają się, pragną się bawić, oczekują naszej uwagi, tęsknią za szkołą, kolegami, normalnością. Niestety to na nas, dorosłych spoczywa ciężar, by ten wyjątkowo ciężki czas sprawił, że mimo wszystko nasze dzieci będą szczęśliwe. Zdajemy sobie sprawę, że Internet pełen jest przydatnych informacji. Czasem jednak trudno je odnaleźć. Czasem może to Państwo nie chcą już dłużej przerzucać kolejnych stron, bo nie chcecie bombardować swojej głowy negatywnymi komunikatami. Chcąc Państwu pomóc poradzić sobie z trudnościami, z którymi borykacie się w nowej, "koronawirusowej" rzeczywistości i ułatwić poszukiwania w wirtualnym świecie, przygotowaliśmy pewnego rodzaju kompendium. Zestawienie stron, na których można znaleźć pomoc. Pomoc szeroko rozumianą.

Nasze zestawienie podzieliliśmy na kilka części. W każdej z nich znajdą Państwo porady dotyczące różnych sfer naszego życia. Mamy nadzieję, że trochę Państwu pomogliśmy. Liczymy na szybkie spotkanie w normalnej rzeczywistości. My też tęsknimy za szkołą:)

 

Pedagodzy i psycholog Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie

 

Porady z zakresu psychologii, czyli jak radzić sobie z izolacją, smutkiem, strachem. Jak rozmawiać z dzieckiem, jak mu pomóc poradzić sobie z trudnymi emocjami.

https://dziecisawazne.pl/zachowanie-nastolatkow-a-zmiany-mozgu/

https://dziecisawazne.pl/jak-rozmawiac-z-dzieckiem-ktore-sie-boi/

https://www.youtube.com/watch?v=nA48K0s8Uu8&feature=share&fbclid=IwAR3_ueubsatX3fEGWMCCkkAofOuZyuMl6hGrAxo1de80fWNl1Cqw5A3Mbsc  ( film/webinar o wspieraniu nastolatków w czasach izolacji)

https://rodzice.fdds.pl/2018/09/18/poradnik-dla-rodzicow-potrafie-sie-zatrzymac-ale-jak-to-zrobic/

https://www.facebook.com/135889759813803/photos/a.1950402485029179/2768337899902296/?type=3&theater (ulotka Ministerstwa Zdrowia o wspieraniu dziecka w czasie izolacji)

https://www.youtube.com/watch?v=_CWd8Cv9DtA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0SbhpmDEmJETYVC5DNl3a34ACQJaWavbayhJ2Q9uglP9YPEqgmytYLQi4 (film o tym, jak w czasie pandemii przetrwać w domu z dziećmi i pracą)

https://dziecisawazne.pl/silowanki-przepychanki-zapasy-dlaczego-te-zabawy-z-rodzicem-sa-takie-wazne/

https://kukbuk.pl/artykuly/praca-w-domu-z-dzieci/   (rodzic w domu z dzieckiem- czy da się pracować i nie zwariować?)

https://kinodzieci.pl/okiem-psychologa/ (filmy, które mogą być podstawą do rozmów o emocjach, tych trudnych również)

  

Trochę propozycji rozrywki i kultury, po którą można sięgnąć z własnego fotela:)

 https://kinodzieci.pl/lista-filmow/

 https://kinodzieci.pl/filmy-on-line/

 https://www.dzieckowpodrozy.pl/10-najciekawszych-muzeow-ktore-oferuja-wirtualne-spacery/

 https://moi-mili.pl/warsztaty-muzea-i-galerie-dostepne-on-line/

 https://www.facebook.com/GimnastykaUmyslu/  

 https://www.facebook.com/zaczytani.org/

 

Kącik dla dorosłego. Tu znajdą Państwo porady dotyczące przemocy domowej. Izolacja straszna jest nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych zamkniętych w domach ze sprawcami przemocy.

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/plan-awaryjny-przemoc-domowa-pomoc-w-epidemii

https://zdrowie.tvn.pl/a/na-kwarantannie-z-oprawca-jak-znalezc-pomoc-bez-telefonu-zaufania

 

 

 

 

 

   
© ZSS Augustów