Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Dla "Kudłacza"

  Mimo że działamy w okrojonym składzie uczniowskim, bo tylko klasy I-III przychodzą do szkoły na lekcje stacjonarne, to udało nam się zorganizować zakończoną wielkim sukcesem zbiórkę dla bezdomnych zwierzaków. Inicjatorem akcji jak zwykle była czuła na los potrzebujących czworonogów pani Izabela Bogdanowicz.

 • Dzień Kota

  Są puszyste i mięciutkie. Mruczą, miauczą, puszą się. Są rasowce i dachowce, szare, bure…. Czy już wiesz o kogo chodzi? Tak, tak właśnie o kotki. Koty zostały udomowione około 9500 lat temu i są obecnie najpopularniejszymi zwierzętami domowymi na świecie. W związku ze świętem kota Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole nietypowe święto – Dzień Kota.

 • Wolontariat działa...

  Mimo pandemii i siarczystych mrozów wolontariusze Szkolnego Ruchu Czystych Serc ze Szkoły Podstawowej nr 3 jak co roku włączyli się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 31 stycznia 2021 roku.

 • W oczekiwaniu…

  Nauczyciele już nie mogą się doczekać aż do szkoły wrócą uczniowie klas 4- 8. Stęsknieni, razem z panami konserwatorami zabijają czas przygotowaniami do… No właśnie, czeka Was niespodzianka!

 • Projekt edukacyjny "Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy"

  Nasza szkoła we współpracy z Politechniką Warszawską - Wydziałem Matematyki i Nauk Informatycznych, przystąpiła do  projektu edukacyjnego “Matematyka - wstęp do kariery wynalazcy”. W projekcie biorą udział dwie klasy czwarte 4b i 4d. Projekt ten polega na pracy uczniów z wykorzystaniem innowacyjnej platformy wspomagającej ucznia podczas rozwiązywania zadań matematycznych online.

 • Sukces naszej uczennicy w konkursie „Śpiewamy niemieckie kolędy”

  Miło nam poinformować, że uczennica klasy IVb Antonina Anna Karwowska  została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Śpiewamy niemieckie kolędy” organizowanego przez Goethe Institut w Warszawie. Tosia przez trzy lata brała udział w innowacji pedagogicznej „Deutsch kein Problem”/ bilingwalne nauczanie języka niemieckiego w edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie w klasie czwartej kontynuuje naukę języka niemieckiego. Jej trud i zaangażowanie zostały wynagrodzone. W konkursie zostało wyróżnionych 25 kolęd z ponad 200 szkół w Polsce.

 • Nagrodzeni w XXI Miejskim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych ph. „[…] Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6,32) pod patronatem Burmistrza Miasta Augustowa

  02.02.2021r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Augustowie nastąpiło  rozdanie nagród laureatom XXI Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Konkurs ma zawsze na celu podtrzymywanie tradycji chrześcijańskich okresu bożonarodzeniowego, budzenie wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży, promowanie sztuki sakralnej oraz kształtowania postaw twórczych i kreatywności młodego pokolenia.

 • Śnieżny Challenge

  Zima w tym roku nareszcie dopisała! Sypnęło śniegiem i powiało mroźnym powietrzem. Pomimo pandemii uczniowie klas IV -VIII przebywający na zdalnym nauczaniu wzięli udział w wyzwaniu, do którego zaprosiły ich wf -istki naszej szkoły. Challenge polegał na wykonaniu aktywności ruchowej na śniegu i przesłaniu z niej zdjęcia.

   
© ZSS Augustów