Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Wizyta mistrzyni olimpijskiej

  W poniedziałek  29 marca 2021r. na zaproszenie uczniów oraz wychowawcy klasy 4 D w ramach lekcji wf odwiedziła nas medalistka  Igrzysk Paraolimpijskich, pani Joanna Mendak. Pani Joanna jest multimedalistką zawodów krajowych i międzynarodowych w pływaniu osób pelno i niepełnosprawnych.  Wywalczyła trzykrotnie złoty medal  Igrzysk Paraolimpijskich na dystansie 100 m stylem motylkowym - na IO w Atenach,  w Pekinie oraz w Londynie. Jest także posiadaczką rekordu świata na tym dystansie.

 • Ciąg dalszy wyzwań uczniów klas IV-VIII

  Jak już wcześniej pisaliśmy wuefistki naszej szkoły ciągle stawiają wyzwania swoim uczniom. Tym razem challenge polega na wykonaniu powyżej 5000 lub 8000 kroków. Celem wyzwania jest mobilizacja do chodzenia lub biegania w trudnym dla wszystkich czasie pandemicznym. Wiemy doskonale, że brak ruchu jest szkodliwy dla zdrowia fizycznego jak i też psychicznego.

 • Innowacja „Healthy body in a healthy mind”

  Od II półrocza roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole uczniowie klasy IV c oraz IV d  objęci są nauczaniem bilingwalnym na zajęciach wychowania fizycznego oraz plastyki. W ramach innowacji pt. „Healthy body in a healthy mind” realizowane są treści programowe tych zajęć przekazywane uczniom częściowo w języku obcym.

 • KULIG 2021- nasza wspólna pierwsza wyprawa!

  19 lutego klasa Ib z wychowawczynią i nauczycielem, panem Tomaszem Kuźmickim wybrała się na kulig. Zimowa wycieczka obfitowała w wiele atrakcji. Podczas jazdy saniami uczniowie podziwiali piękne zimowe krajobrazy. Puszcza Augustowska to doskonałe miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu, tu również zdobywaliśmy wiedzę przyrodniczą. Tego dnia mieliśmy możliwość realizować treści z podstawy programowej na świeżym powietrzu.

 • Projekt "Gemeinsam entwickeln" w naszej szkole

  Meine Klasse findet Deutsch klasse!

  Nasza szkoła od dwóch lat uczestniczy w projekcie Goethe Institut „Deutsch Plus”. W ramach współpracy realizowaliśmy z naszymi uczniami różne działania, między innymi: „KOCH MIR WAS”, „WIR SINGEN DEUTSCHE WEIHNACHTSLIEDER“, ”WARUM LERNST DU DEUTSCH?”, „NACHHALTIG DURCH DEN TAG”. Od stycznia włączyliśmy się do projektu „Gemeinsam entwickeln”, w którym udział wezmą uczniowie klasy Ib, uczestnicy innowacji pedagogicznej „Deutsch ist mein neues Hobby” -nauczanie edukacji wczesnoszkolnej połączone z bilingwalnym nauczaniem języka niemieckiego.

   
© ZSS Augustów