Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   
Filtr
 • Akcja charytatywna

  Pomagamy jak możemy to coroczna akcja szkolnego wolontariatu Ruch Czystych Serc. Właśnie zakończyliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt. Szkolna społeczność stanęła na wysokości zadania, zebraliśmy ok. 250 kg karmy dla psów i ok. 80 kg karmy dla kotów. Nasze dary powędrowały do przytuliska “Kudłacz” i schroniska “Sonieczkowo”.

  Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujem

   szkolny wolontariat

   Ruch Czystych Serc

   

 • Bezpieczni w szkole 2020/2021r.

  7 września 2020r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Augustowie odbyło się spotkanie z pracownikiem KPP w Augustowie sierż. Kingą Muczyńską oraz pracownikiem Sanepidu p. Małgorzatą Sadowską. W spotkaniach wzięli udział uczniowie klas: I d, II c i II d oraz III a, III b i III d.

 • Mistrzostwa Miasta Szkół Podstawowych w Indywidualnych Biegach Przełajowych

  3 października 2020 odbyły się w lesie na Borkach zawody sportowe w biegach przełajowych, w których udział wzięli uczniowie klas IV- VIII augustowskich szkół podstawowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 wchodzącej w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2 spisała się w nich bardzo dobrze.

 • Pasowanie, to wcale nie znaczy lanie!

  Pasowanie na ucznia klasy pierwszej to jeden z najważniejszych i niezapomnianych dni przeżytych w murach szkolnych, dlatego też nasza szkoła postanowiła nie rezygnować z tak ważnego momentu, który przecież pozostaje w naszych sercach do końca życia. Nasi mali uczniowie poczuli magię wstąpienia w szeregi „Wielkiej Rodziny” szkolnej.

 • Lekcje wychowania fizycznego nie tylko w sali gimnastycznej

  Po trwającej niemal pól roku przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa uczniowie naszej szkoły wrócili nareszcie do sal lekcyjnych. Pół roku nauczania zdalnego spowodowało niemałe straty w kondycji zarówno psychicznej (spowodowanej izolacja od rówieśników) jak i fizycznej (spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami).

 • Posprzątaliśmy świat

  18 września to szczególny dzień w ekologicznym kalendarzu. Cała Polska wraz z fundacją Nasza Ziemia włącza się w akcję sprzątania. W tegorocznym wydarzeniu oczyszczania miasta Augustowa wzięła udział również  nasza szkoła. Reprezentowały nas klasy: 8di, 7ei oraz 7h.

 • Dzień sportowej integracji

  29 października odbył się w naszej szkole dzień sportowej integracji pod hasłem „Baw się, śmiej – integracja jest ok !!! ”. W zawodach podzielonych na dwie części wzięły udział klasy integracyjne I-III oraz IV – VII. Klasy ósme wspomagały nas organizacyjnie.

 • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych

  W październiku z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze zorganizowali następujące imprezy czytelnicze:

  • konkurs czytelniczy ph. „Łamańce językowe” dla klas VI

 • Słodki bufet dla Kudłacza

  23 października 2019 r. w naszej szkole  odbył się słodki bufet na rzecz bezdomnych, czworonożnych podopiecznych  Augustowskiego  Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Kudłacz”.

 • Szkoła dobrych serc

  Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w akcję organizowaną przez strażaków zrzeszonych w formacji „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce” pod egidą Ochotniczej Straży Pożarnej a ściślej Grupy Ratownictwa Specjalistycznego. Akcja ma szeroki zakres działań związany z umileniem życia dla dzieci chorych na przewlekłe choroby lub trwałe kalectwo.

 • Trzy finały wojewódzkie

  W październiku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzech finałach wojewódzkich: w jeździe rowerowej dziewcząt i chłopców oraz w przełajach sztafetowych.

 • Próba bicia rekordu w RKO

  16 października 2019 r. po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy przez jednoczesne wykonywanie RKO, czyli Resuscytacji Krążeniowo – Oddechowej. W tym dniu obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

 • DEUTSCH PLUS w naszej szkole

  W tym roku szkolnym nasza szkoła została zaproszona do uczestnictwa w Projekcie DEUTSCH PLUS przy współpracy Instytutu Goethego w Warszawie – instytucji przeprowadzającej egzaminy państwowe. Projekt ten objęty jest również patronatem Ambasady Niemiec. Do projektu zostały wybrane szkoły które promują naukę języka niemieckiego wśród uczniów, jak również takie, które osiągają najwyższe wyniki nauczania języka niemieckiego (wyniki egzaminów zewnętrznych, państwowych, wyniki konkursów). Jest to ogromne wyróżnienie dla naszej placówki.

 • Europejski Dzień Języków

  26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, którego celem jest zachęcanie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

 • Uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2018/2019

  19 września 2019 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Uroczystym Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego za rok szkolny 2018/2019 w Białymstoku. Nasza Szkoła Podstawa nr 3 w Augustowie otrzymała wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

 • SP 3 Augustów - mistrzynie województwa podlaskiego w sztafetowych biegach przełajowych 10x800 m

  20 października 2018r. w Augustowie został  rozegrany  Finał Wojewódzki IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 10x800 M.

  Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Augustowa wywalczyły w Finale  I miejsce. W Finale startowało 18 zespołów z całego województwa podlaskiego.

 • Szkolny konkurs "Łamańce językowe"

  "Gżegżółka grzała grzańca", "Wróbelek Walerek miał mały werbelek", "Pchła pchłę pchła"... Potraficie to wymówić? A może przynajmniej chcielibyście spróbować? W tę środę 17.10.2018r. z takimi łamańcami językowymi i trudnymi rebusami polonistycznymi mieli okazję zmierzyć się przedstawiciele klas czwartych w szkolnym konkursie ph. Łamańce językowe zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.

 • Ogólnopolski konkurs pt. „Erlebnisreise mit deutsch. Z niemieckim w drogę”

  Na początku października dotarła do naszej szkoły wspaniała wiadomość. Uczniowie klasy II b zajęli II miejsce w ogólnopolskim konkursie języka niemieckiego, dzięki czemu wygrali oni dla naszej szkoły nagrodę rzeczową w postaci zestawu do nauki języka niemieckiego – gry językowe, grafiki, plakaty i karty pracy wraz z pomysłami na ich wykorzystanie do nauki i promocji języka niemieckiego, a wszystko połączone tematyką podróży i zamknięte w jednym pudełku. Ogólnopolski konkurs pt. „Erlebnisreise mit Deutsch. Z niemieckim w drogę” zorganizowali Goethe Institut, Ambasada Niemiec, Wydawnictwo LektorKlett.

 • Pokaz Talentów Muzycznych

  W dniu 15.10. 2018r., z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w naszej szkole odbył się pokaz talentów muzycznych. Swoje umiejętności wokalne mieli okazję zaprezentować uczniowie klas 3 – 8 szkoły podstawowej i klas 3 gimnazjum. Szeroki repertuar wybranych utworów zadowolił fanów muzyki disco polo, jak również słuchaczy bardziej ambitnych wykonawców muzyki anglojęzycznej.

 • Konkurs - "Bukiet dla mojej Pani"

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs dla uczniów klas 1-3 pt. „Bukiet dla mojej Pani”.  Młodzi twórcy wykazali się zdolnościami artystycznymi oraz wrażliwością plastyczną. 

 • Leśne ślady na drodze do Niepodległości - Partyzancki bieg na przełaj

  8 października uczniowie z klas 8 bs i 7 as wraz z opiekunami Izabelą Chabasińską, Agnieszką Klukowską i Krzysztofem Bogdańskim wzięli udział w „Biegu na przełaj” zorganizowanym przez leśniczego Karola Chodkiewicza. To druga lekcja z cyklu imprez pod hasłem „Leśne ślady na drodze do Niepodległości” zorganizowanych przez Nadleśnictwo Augustów z okazji 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości.

 • Leśne ślady na drodze do Niepodległości - Partyzanckie Grądziki

  Na przełomie września i października z okazji 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości, uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w dwóch lekcjach historii pod hasłem „Leśne ślady na drodze do Niepodległości”. Pierwsza lekcja dotyczyła życia partyzantów na naszych terenach.

 • (Nie)typowy Dzień Nauczyciela w augustowskiej „Trójce”

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr  3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie rozpoczęły się standardowo. Pani Dyrektor Wiesława Chrulska powitała zaproszonych gości w tym Burmistrza Miasta Augustowa Wojciecha Walulika, Kierownika Wydziału Edukacji i Sportu Dariusza Szkiłądzia, przedstawicieli Rady rodziców, uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

 • Wybory już za nami...

  3 października odbyły się poprzedzone kampanią wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

 • Prezentacja folkloru augustowskiego na Cyprze

  W każde wakacje nasz augustowski Zespół Tańca Ludowego Bystry pod przewodnictwem Haliny Poźniakowskiej wyjeżdża na duży zagraniczny festiwal. W tym roku spośród wielu zaproszeń zdecydował się zagościć na 5 Międzynarodowym Festiwalu Tańca Ludowego Beyarmudu na Cyprze Północnym. Był to dla naszych Bystrzaków bardzo ważny festiwal, ponieważ organizowany był przez CIOFF, czyli Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, która zrzesza zespoły folklorystyczne o bardzo wysokim poziomie.

 • Akcja charytatywna Szkolnego Koła Caritas

  W dniach 13.09.2018 r.- 14.09.2018 r.- opiekunowie i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację poważnie chorego chłopca uczącego się w naszej szkole. Wypieki  w ogromnych ilościach dostarczali uczniowie, rodzice i nauczyciele, razem - 105 ciast. Niektórzy zamiast słodkości przynosili też pieniądze.

 • Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr3 w Augustowie

  13 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
  Dzień rozpoczął się inaczej niż zwykle, a mianowicie od przyjemnych chwil skierowanych w stronę nauczycieli. Uczniowie klas III A i III F przygotowali humorystyczne przedstawienie przeplatane piosenkami. Skecze poprawiły humory gronu nauczycielskiemu a piosenki uczniów były wyrazem podziękowania pedagogom za ich pracę, cierpliwość, wyrozumiałość i ciągłą gotowość niesienia pomocy.

 • Przygoda w Warszawie

  19 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 6.00 zebraliśmy się  przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.
  Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Narodowym. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!

 • MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE KLAS I - III

  W dniu 20 PAŹDZIERNIKA w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 odbyły się III Międzyszkolne Lekkoatletyczne Zawody klas I-III – Lekkoatletyka dla każdego!, zorganizowane przez Ośrodek Lekkiej Atletyki w Augustowie. Uczestniczyły 30-osobowe reprezentacje klas początkowych z augustowskich szkół podstawowych. Po wspólnej rozgrzewce i przygotowaniu torów sprawnościowych i szybkościowych, uczniowie przystąpili do zawodów.

 • 30 MEDALI Z MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA DLA NASZYCH BIEGACZY

  21 października w Przewięzi odbyły się IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH  szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nowo powstałe klasy siódme w rywalizacji dołączone były do starszych roczników.

 • Erlebnisreise mit Deutsch- Z niemieckim w drogę

  Pod koniec roku szkolnego 2016/2017 nasi uczniowie z klasy Vas biorący udział w innowacji pedagogicznej Deutsch macht Spass przystąpili do projekty„Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę”. Przedsięwzięcie te realizowane jest przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictem LektorKlett. Projekt skierowany jest przede wszystkim do szkół podstawowych w ich nowym, 8-letnim, kształcie.

 • „BELFRY” 2017

  Szanse mieli wszyscy, zarówno Ci uśmiechnięci, jak i szczędzący uśmiechów,  za to pełni empatii. Ci, którzy śledzą najnowsze trendy mody, ale też tacy, dla których nie moda, a mowa jest najważniejsza. Nauczyciele zostali wyłonieni przez uczniów w drodze wyborów. Przedstawiamy zwycięzców.

 • Idźmy naprzód z nadzieją

  17 października 2017r. o godzinie 17.00 w naszej bibliotece szkolnej po raz kolejny spotkaliśmy się na podsumowaniu XIII Miejskiego Konkursu Plastycznego o św. Janie Pawle II ph. „Idźmy naprzód z nadzieją”. Swoją obecnością zaszczycili nas: Ks. Kanonik Wojciech Jabłoński – Proboszcz Parafii NSJ w Augustowie, przedstawiciel Rady Rodziców p. Grzegorz Stankiewicz, nauczyciele, katecheci, rodzice oraz ubiegłoroczni laureaci.

 • Bukiet dla Mojej Pani

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich szkoły podstawowej przygotowali piękne bukiety dla swoich nauczycieli. Najładniejsze prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły a ich autorzy otrzymali drobne nagrody rzeczowe.

 • „Różaniec do granic”

  7 października 2017 r. a dokładniej w święto Matki Bożej Różańcowej dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z katechetami, nauczycielami i rodzicami licznie uczestniczyła w „Różańcu do granic” w Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej z różańcem w ręku i z modlitwą na ustach pielgrzymując do Bazyliki Mniejszej NSJ w Augustowie.

 • 2 puchary dla szkoły w Mistrzostwach Grupy Północnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

  7 października w Przewięzi odbyły się Mistrzostwa Grupy Północnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych szkół podstawowych i gimnazjalnych. Nowo powstałe klasy siódme w rywalizacji dołączone były do starszych roczników. Na zawody zgłosiło się ponad 50 drużyn ze wszystkich powiatów grupy północnej.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Dnia 09.10.17r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

  Przewodniczącą samorządu została Amelia Iwanow

  W skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego weszli uczniowie:

  • Iwona Bienasz,
  • Aleksander Łoboda,
  • Agnieszka Stachurska,
  • Natalia Dulkowska.

  Gratulujemy wygranej!

 • Uroczyste Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego 2016/2017

  22 września 2017 r. reprezentacja naszej szkoły na czele z Panią dyrektor Wiesławą Chrulską miała przyjemność uczestniczenia w corocznym wojewódzkim Uroczystym Podsumowaniu Współzawodnictwa Sportowego  2016/2017 w Białymstoku. Nasza Szkoła Podstawowa nr 3 w Augustowie z oddziałami sportowymi, po 10 latach, znów stanęła na najwyższym podium, zajmując zaszczytne pierwsze miejsce.

   

 • Przełaje szkolne

  Koniec września w naszej szkole przeżywaliśmy na sportowo. Jak co roku nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Szkolne Biegi Przełajowe dla wszystkich uczniów klas 4 – 7 oraz 2 i 3 gimnazjum. Zawody odbyły się za naszym Orlikiem na niewielkim placu trawiastym, który świetnie posłużył jako teren do przeprowadzenia zawodów. Odległości do pokonania dostosowane były do możliwości uczestników. Uczniowie najmłodsi pokonali ok. 500 m - 2 kółka, piątoklasiści – 3 kółka, a wszyscy pozostali – 4 kółka.

 • 25 lat na ułańskim szlaku

  „25 lat na ułańskim szlaku” to hasło, pod którym odbyły się tegoroczne obchody Święta Szkoły. Wyjątkowość tej uroczystości wynika z jubileuszu dwudziestopięciolecia nadania szkole imienia 1. Pułku Ułanów Krechowieckich, zatem w ten październikowy poranek świętowaliśmy jednocześnie dzień naszego patrona.

  3 października przywitał nas jesienną aurą. Nie bacząc na niesprzyjające warunki atmosferyczne, wyruszyliśmy wraz z całą społecznością szkolną za sztandarem do Bazyliki Mniejszej NSJ.

 • 25 lat na ułańskim szlaku – wizyta Batalionu Czołgów Ułanów Krechowieckich w SP3 w Augustowie

  Główne obchody 25 rocznicy nadanie Szkole Podstawowej nr 3 imienia 1 Pułku Ułanów Krechowiecki poprzedziła poniedziałkowa prezentacja sprzętu wojskowego i spotkanie z żołnierzami na terenie szkoły.

  Dzień z Batalionem Czołgów Ułanów Krechowieckich 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego obejmował  pokazy pierwszej pomocy, prezentacje sprzętu strzeleckiego, bojowego i wyposażenia indywidualnego żołnierzy Wojska Polskiego i wojsk sprzymierzonych działających w strukturach Batalionowej Grupy Bojowej. Można było podziwiać pojazdy HONKER ZWD-3, STAR 266M RWEM, BRDM-2,a także pojazdy sanitarne IVECO i  ROSOMAK oraz czołg PT -91 TWARDY.

 • II Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością

  Dnia 6 września 2017 roku w Regionalnym Centrum Rekreacji „KAKTUSIK” w Augustowie odbył się II Przegląd Twórczości Osób z Niepełnosprawnością „To jest moje miejsce”- Augustów 2017. Impreza zorganizowana została przez Stowarzyszenie Przyjaciół Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Zielony Parasol” w Augustowie i Środowiskowy Dom Samopomocy w Augustowie.

 • Otrzęsiny

  W październiku 2016 roku w sali sportowej w naszej szkole odbyła się impreza otrzęsinowa klas 1. gimnazjum.

 • MIEJSKI DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 • Belfry 2016!

  Ach, cóż to były za emocje! Czerwony dywan (hmm…. prawie czerwony) i mrożące krew w żyłach oczekiwanie na wyniki corocznego plebiscytu na Nauczyciela Wyjątkowego- Belfra Roku!

 • ŚWIĘTO SZKOŁY

  Hucznie świętowaliśmy 30.10.2016r.

 • Wyprawa do przedszkola

  6 października, mimo bardzo niesprzyjającej aury, nasi uczniowie z klasy III h i uczennice z klasy IV as wraz z uzdolnionymi muzykami z VI ei wyruszyli na podbój Przedszkola nr 6 w Augustowie.

 • „Bezpieczne spotkanie”

  27 września 2016r. odbyły się ciekawe zajęcia  o bezpieczeństwie. Miały one miejsce podczas wycieczki klasy IIIa i IIIf do Komendy Powiatowej Policji w Augustowie.

 • Zabawy lekkoatletyczne pierwszoklasistów

  W dniu 29 września bieżącego roku szkolnego odbył się event lekkoatletyczny w Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, w którym udział wzięli uczniowie klas I Szkoły Podstawowej nr 3.

 • KONKURS PLASTYCZNY „MÓJ PATRON”

  Z okazji Święta Szkoły został zorganizowany dla klas młodszych konkurs plastyczny pod hasłem „Mój patron”.

 • Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy

  22 września 2015r. odbyło się spotkanie  uczniów kl. O-III   SP   z komisarzem Komendy Powiatowej Policji  w Augustowie p. Pawłem Jakubiakiem.

 • Sukces sportowy Gimnazjum nr 3

  Dnia 2.10.2014 r. w Białostockim lesie na Pietraszach odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Jeździe rowerowej na orientację. Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów dziewcząt i dwanaście zespołów chłopców, a wśród nich drużyny reprezentujące  Gimnazjum nr 3 w Augustowie.

 • Konkurs czytelniczy „Książka na jesiennych liściach”

  15 października 2014 roku uczniowie z kl. IV-V wzięli udział w konkursie czytelniczym „Książka na jesiennych liściach” organizowanym przez bibliotekę szkolną. Jesienny wiatr rozwiał kolorowe liście po korytarzu szkolnym (parter). Na każdym liściu zamieszczono  słowo „książka” –  (w 23 językach).

 • Spotkanie z policjantem

  2 października klasy O-III uczestniczyły w spotkaniu z podkomisarzem Pawłem Jakubiakiem z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Pan policjant omówił wiele zagadnień dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego przechodzenia przez ulicę.

 • Ognisko czwartych klas integracyjnych

  Dnia 16.09.2014r. uczniowie czwartych klas integracyjnych tj. klasy IV Ei oraz IV Bi wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz n-lem wspierającym udali się na integracyjne ognisko klasowe. Gdy dotarli na miejsce, rozpalili ognisko, podczas którego wspólnie pieczono kiełbaski, chleb oraz ziemniaki i jabłka.

   

 


   
      
lipiec 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
   

Warto zajrzeć  

 

  

 

   

Gościmy  

Odwiedza nas 371 gości oraz 0 użytkowników.

   
© ZSS Augustów