Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Moje poczytajki

 

Moje poczytajki

 

 

             

 

 

 

 

 

 

 

 

            Polecamy do przeczytania książkę Pawła Beręsewicza   „Pieniądze albo kasa”. Kto sięgnie po tę książkę, nie pożałuje. Wyróżnia się ona nie tylko tematyką, ale także niebywałym poczuciem humoru i potężną dawką żartów.

        Głównym bohaterem jest piętnastoletni Staszek Tondera, który zastanawia się skąd jego koledzy mają „kasę” i jak on sam może podreperować swój skromny budżet. Jeżeli chcecie przekonać się, jakie sposoby na zdobycie funduszy znalazł główny bohater, to przyjdźcie do biblioteki, książka na Was czeka.

 

 

Świat Maksa to pełne humoru historyjki o małym hipopotamie, który codziennie odkrywa, jak piękny i ciekawy jest świat. Pomagają mu w tym supermama oraz przyjaciele: słonik Edek, zebra Monika, kameleon Kolorek i krokodyl Gracjan. Idealna lektura dla najmłodszych

 

Brandon Mull -  Baśniobór

Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym miejscu zwanym Baśnioborem, który jest dziś jedną z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejską Oczywiście. Ekscytującą Jasne. Bezpieczną Cóż, właściwie wręcz przeciwnie.

Kendra i jej brat Seth nie mają pojęcia, że ich dziadek jest obecnym opiekunem Baśnioboru. W otoczonym murami lesie pradawne reguły wprowadzają porządek między chciwymi trollami, złośliwymi satyrami, kłótliwymi wiedźmami, psotnymi chochlikami i zazdrosnymi wróżkami. Gdy jednak zasady te zostają złamane, ujawniają się potężne moce zła, a Kendra i jej brat muszą zmierzyć się z największym w swym życiu wyzwaniem, by uratować rodzinę, Baśniobór, a może i cały świat...

   
© ZSS Augustów