Masterchef Junior ekologicznie

5 maja 2016r. w szkolnej stołówce odbył się Turniej Ekologiczny w ramach Szkolnego Konkursu Ekoklasa 2016.

Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz I-II gimnazjum. Frekwencja jak zwykle dopisała, bo w konkursie wystartowało 19 drużyn.
Za główny cel tegorocznych zmagań postawiliśmy sobie promocję zdrowego odżywiania.
W I etapie uczestnicy w 3-osobowych zespołach rozwiązywali zadania testowe.
II etapem była część praktyczna- zmagania w stylu Masterchef Junior, na którą wszyscy z niecierpliwością czekali. Każda drużyna musiała w określonym czasie wybrać produkty żywnościowe i przygotować z nich zdrowe, smaczne i estetycznie przyrządzone danie.
Dziewczynki i chłopcy z wielkim zapałem kroili, tarkowali, mieszali i układali różne składniki, aby wyczarować z nich jak najpiękniejsze potrawy, które zachwyciłyby jurorów.
Efekty ich działań były niesamowite. Wśród prac znalazły się kolorowe sałatki, nadziewane owoce wypełnione smakowitymi kremami, pięknie zdobione minitorciki z chrupkiego pieczywa,  bajeczne kanapki, w kształcie łódeczek i nie tylko.
Komisja miała nie lada trudne zadanie. Najbardziej jednak zachwyciła się owocowymi i warzywnymi szaszłykami przygotowanymi przez klasę IVc.
Przy okazji prezentacji wykonanych potraw uczniowie przedstawiali również przygotowane wcześniej hasła, wierszyki lub rymowanki o tematyce związanej ze zdrowym odżywianiem.
Po zsumowaniu wszystkich zdobytych punktów zostali wyłonieni zwycięzcy turnieju.
W kategorii klas IV-VI :
I miejsce zajęła klasa Va, II miejsce –klasa VIa, zaś III miejsce - równorzędnie klasy IVc, Vcs oraz Vf.
W kategorii gimnazjum:
I miejsce zajęły równorzędnie klasy IGa, IIGb, IIGci, zaś II miejsce- klasa IIGa,
a III miejsce –klasa IGci.

To jeszcze nie koniec zmagań o tytuł  EKOKLASY 2016. Każda klasa ma jeszcze szansę na zdobycie pucharu i nagród w konkursie.
Do 3 czerwca czekamy na wasze zebrane i zliczone zużyte baterii i nakrętki plastikowe. Po przyznaniu wszystkich punktów ogłosimy zwycięzców.

Życzymy powodzenia!

A. Ziemińska