Recytatorskie popisy najmłodszych

21 marca 2014r. , pierwszego dnia wiosny w grupie zerowej odbył się konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom”, którego organizatorką była Dorota Omiljan- wychowawca grupy. W konkursie brały udział dzieci 5 i 6 -letnie. Zainteresowanie było duże, chęć recytacji wyraziły wszystkie dzieci z grupy. Recytacja przebiegała pod bacznym okiem jurorów- nauczycielek i uczniów klasy IIIe integracyjnej.

Celem konkursu  było kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, rozbudzanie zainteresowań literackich, umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum– zachęcanie do publicznych występów oraz przełamywania nieśmiałości.

Na konkurs dzieci przygotowały wiersze Jana Brzechwy. Nie zabrakło „Kaczki Dziwaczki”, „Samochwały”,  „Tańcowała igła z nitką” i wielu, wielu innych, które zapewne każdy z nas pamięta z dzieciństwa.

Jury konkursowe wzięło pod uwagę: dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci dyplomów.  Recytującym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wychowawca grupy 0 „b”
Dorota Omiljan