Szkolny Konkurs Recytatorski „Poetyckie Igraszki” dla klas I-III

24 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dla klas I – III „Poetyckie igraszki”.

Miał on na celu popularyzowanie twórczości polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich dzieci i zainteresowanie uczniów poezją.

Każdą klasę reprezentowało dwóch uczestników, wyłonionych wcześniej przez wychowawców w eliminacjach klasowych. W konkursie wzięło udział 25 dzieci.

Komisja w składzie:

1. Anna Kopiczko – przewodnicząca
  2. Krystyna Gudel
  3. Krystyna Fiodorow

wyłoniła czterech zwycięzców . Zostali nimi:

1. Natalia Zedelo z kl.I c (wych. E. Smoczek)
  2. Maja Mitros z kl.I ei (wych. B. Tomkiewicz i E. Drossel-Chilimoniuk )
  3. Bartosz Chilicki z kl. I ei (wych. B. Tomkiewicz i E. Drossel – Chilimoniuk)
  4. Kamil Czarniecki z kl.III d (wych. I. Czaja).

Przyznano również cztery wyróżnienia. Otrzymali je:

1. Ewelina Klejps z kl.II a (wych. M. Kuligowski)
  2. Aleksandra Brzostowska z kl.II c (wych. A. Karpińska)
  3. Angelika Ostapowicz z kl.II c (wych. A. Karpińska)
  4. Bartosz Kuryło z kl.III f (wych. A. Kulik).

Podczas konkursu odbyło się  spotkanie autorskie z naszą regionalna poetką , panią Krystyna Gudel, która zapoznała dzieci ze swoją twórczością oraz przygotowała ciekawe zagadki matematyczne.

Nasi szkolni zwycięzcy reprezentowali się w eliminacjach miejskich XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…”, który odbył się 28 kwietnia 2014r. w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. Główną nagrodę otrzymał uczeń naszej szkoły Kamil Czarniecki, który recytował wiersz Jana Kazimierza Siwka pt. „Sprawdzona wiadomość”.  Pozostała dwójka naszych uczniów (Maja Mitros i Bartosz Chilicki)  została wyróżniona.

Jesteśmy dumni, że Kamil będzie reprezentował naszą szkołę i miasto 28 maja 2014r. w eliminacjach wojewódzkich XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, bajki, bajeczki…” w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury „Spodki” w Białymstoku.

Wszystkim młodym artystom, ich rodzicom i wychowawcom składamy gratulacje i podziękowania oraz życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy:
Iwona Czaja i Urszula Kozakiewicz