Szkoła Podstawowa nr 3

im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

Wywalczyła złoto …

Bieg na długie dystanse to dyscyplina niezbyt lubiana przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Tylko nieliczni to robią bo lubią, inni biegają dla ocen w szkole lub po to aby mieć nagrodę. Dopiero dorośli biegają świadomie dla zdrowia i satysfakcji.

Gabrysia Grzybowska z SP3 w Augustowie, z klasy sportowej Elżbiety Piekarskiej, też twierdzi, że nie lubi biegać. Mimo to18 października 2014r. w lesie Pietrasze w Białymstoku, zdobyła złoty medal na dystansie 800m.  W tym roku nie miała sobie równych i wygrała Igrzyska Województwa Podlaskiego w wielkim stylu. Prowadziła od startu do mety pozostawiając wszystkie rywalki daleko za sobą. A trasa nie była łatwa.

Nadmienię tu, że Gabrysia w kl. IV zdobyła III m. W województwie, w kl. V – II m. w województwie, a koniec podstawówki uwieńczyła złotem.

Życzę, wszystkim, którzy nie lubią biegać takich wyników jakie osiągnęła Gabrysia.