II i III m. w Finale Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10X800m. SP

W niedzielę, 11 kwietnia, w Przewięzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych.

Wystartowało łącznie 36 najlepszych w województwie drużyn dziewcząt i chłopców. Imprezę zaszczycił swoją obecnością burmistrz Augustowa pan Wojciech Walulik, który wystartował pierwszych zawodników drużyn. Każdy zawodnik dziesięcioosobowej drużyny miał za zadanie pokonać dystans 800 m. Rewelacyjnie spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie. Chłopcy zajęli zaszczytne drugie miejsce, natomiast dziewczęta zajęły trzecie miejsce. Należy podkreślić, że większość składów drużyn z "Trójki" to uczniowie klas sportowych, duża część z nich to czwartoklasiści, którzy wspaniale rokują na osiągnięcia lekkoatletyczne w kolejnych latach. Na co dzień uczniowie klas sportowych uprawiają gry zespołowe i pływanie. Okazuje się, że dzięki temu mają nie tylko umiejętności w tych dyscyplinach sportowych, ale również wysoką wytrzymałość, co zaowocowało zdobyciem medali i pucharów w dyscyplinie lekkoatletycznej. Skład drużyny dziewcząt : Gabriela Grzybowska, Dominika Ostapowicz, Zosia Połubińska, Paulina Pretko, Wiktoria Rudzik, Julia Sobolewska, Gaja Szlegier, Karolina Tułazińska, Julia Wilczewska i Wiktoria Zapolnik. Opiekunowie - Elżbieta Piekarska i Izabela Chabasińska. Skład drużyny chłopców to: Milewski Damian, Kozłowski Kamil, Sotko Mateusz, Sieńkowski Michał, Pomichter Jakub, Wiśniewski Kacper, Szczakowski Daniel, Sikora Kamil, Karbowski Kacper, Sawicki Bartosz, Solecki Łukasz, Olszewski Łukasz, Wyszyński Jakub, Gawędzki Jakub. Opiekun: Rafał Harasim.

Opiekunowie i trenerzy składają serdeczne gratulacje za wysokie osiągnięcia
oraz podziękowania za zaangażowanie na zajęciach sportowych.