Wyniki XI Miejskiego Konkursu Plastycznego ph.: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

Zgodnie z coroczną tradycją naszej szkoły, 19.10.2015 r. w ZSS w Augustowie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom XI Miejskiego Konkursu Plastycznego pod  hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny” zorganizowanego przez zespół katechetyczny.

Całość poprowadziła uczennica kl. III gimnazjum – Sandra Bożewicz.
Do konkursu przystąpiły następujące placówki: Szkoła Podstawowa Nr2, Szkoła Podstawowa Nr3, Szkoła Podstawowa Nr4, Szkoła Podstawowa Nr5, Szkoła Podstawowa Nr6, Społeczna Szkoła Podstawowa, Gimnazjum Nr3, Gimnazjum Nr4 oraz Gimnazjum Nr5 w Augustowie. W konkursie wzięło udział: 180 uczniów klas I –III szkoły podstawowej, 68 uczniów klas IV –VI szkoły podstawowej, 14 uczniów gimnazjum I – III. Nikogo nie zaskoczył fakt, iż prace były na wysokim poziomie, pomysłowe i atrakcyjnie wykonane. Tradycyjnie komisja konkursowa miała ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców.
Podczas uroczystości, w której wzięli udział m.in.: Dyrektor Szkoły- Pani Wiesława Chrulska, ks. Proboszcz Parafii NSJ Wojciech Jabłoński, nauczyciele, laureaci, pozostali uczestnicy i ich rodzice, przytoczono słowa Świętego Jana Pawła II na temat rodziny oraz przypomniano o minionej 16 października 37 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Ojca Świętego. Następnie zaproszono zgromadzonych gości do obejrzenia przedstawienia pt. „Karol – człowiek, który został papieżem” w wykonaniu uczniów kl. Vf pod opieką s. Wiesławy Kuliś. Po tym wzruszającym, działającym na zmysły spektaklu, głos zabrał ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński, który podzielił się swoimi wrażeniami ze spotkania ze śp. papieżem Janem Pawłem II.
Kolejnym, również niezwykle emocjonującym punktem programu było wręczenie nagród laureatom i pozostałym uczestnikom przez Dyrektor Szkoły- Panią Wiesławę Chrulską i ks. Proboszcza Wojciecha Jabłońskiego.

A oto lista nagrodzonych w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Pierwszą grupą są dzieci z klas I – III szkoły podstawowej:
    Natalia Bujnowska kl. IId ZSS
    Kinga Wachowiak kl. IIa ZSS
    Karolina Masłowska kl. Ie SP2
    Gabriela Bombor kl. II SP4
    Maksymilian Dzikowski kl. IIb SP6
    Martyna Obiedzińska kl. IId ZSS
    Bartołomiej Krysztofik kl. II d ZSS,
    Aleksandra Dobrzyniewicz kl IIIa ZSS
    Wiktoria Miecielica kl. IIa ZSS,
    Melania Nikolopoulou kl. IIIc ZSS
    Kinga Kozłowska kl. III SP6,
    Julia Harasim kl. IIIb ZSS
    Anna Jarząbska kl. IId SP2,
    Oliwia Siedlecka kl IIb SP4
    Mateusz Kalejta kl. IIf ZSS,
    Amelia Świątkowska kl. Ia SP2
    Amelia Turowska kl. Ia SP4,
    Rafał Harnuszkiewicz  SP 7

W kategorii wiekowej klas IV – VI przyznano:
    Ewelina Klejps kl. IVa ZSS
    Aleksandra Respondek kl. VI SP7
    Patrycja Sobieska kl. IVb SP4
    Michał Dyczewski kl. Vc SP2
    Oliwia Wiśniewska kl. IV Szkoła Społeczna
    Dominik Stefanowski kl. Vgs ZSS
    Mateusz Judycki kl. VI SP7,
    Wiktoria Borkowska kl. VI c SP2
    Julia Marinicz kl. Va ZSS,
    Oliwia Maliszewska kl. Vbi ZSS
    Julia Frąckiewicz kl. IVb ZSS,
    Izabela Ziemińska kl. IVei ZSS
    Kacper Bondzio kl. VI SP6,
    Magdalena Bondzio kl.IV SP6

W najstarszej grupie-uczniom klas I – III gimnazjum przyznano:
    Rafał Mikołajczyk kl. IIIgbs ZSS
    Barbara Rudziewicz kl. IIcg Gim nr 4
     Katarzyna Kuklicz kl. I Gim nr 5
     Małgorzata Kulik kl. IIga ZSS
    Sebastian Malinowski kl. II Gim nr 5
    Gabriela Roszkowska kl. IIIgci ZSS
    Karolina Kuryło kl. IIga ZSS

Nagrody laureatom konkursu ufundowali: Urząd Miasta Augustowa, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Samorządowych w Augustowie, ks. Proboszcz Wojciech Jabłoński oraz Kino Iskra.
Modlitwa i błogosławieństwo ks. Proboszcza Wojciecha oraz odśpiewanie „Barki”, ulubionej pieśni Świętego Jana Pawła II, spuentowało tę uroczystość w niebanalny sposób.

AW