XIII SUWALSKA SPARTAKIADA INTEGRACYJNA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

16 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach odbyła się XIII Suwalska Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych. Uczestnikami imprezy byli uczniowie klas integracyjnych.
Naszą szkołę reprezentowała dwunastoosobowa drużyna złożona z przedstawicieli klas integracyjnych I - VI pod opieką pań: Elżbiety Kierklo i Jolanty Pietraszkiewicz.

Spartakiadę rozpoczął przemarsz uczestników,  biorących w niej udział oraz uroczyste odśpiewanie hymnu Gospodarzy.
W tym roku konkurencje obejmowały zadania ruchowe: bieg przodem do obręczy, bieg z kijem hokejowym i woreczkiem, bieg przez płotki, bieg z małą gumową piłeczką, bieg przodem, nakładanie małych kółek na 4 pachołki, bieg z rakietką do tenisa stołowego i woreczkiem. Zadania sportowe były rozgrywane na dystansie 18 metrów.
Każdego uczestnika, jak co roku, asekurowali ich rówieśnicy. Spartakiada to nie tylko zawody sportowe, albowiem czas pomiędzy zmaganiami uatrakcyjniały występy taneczne jak i wokalne przygotowane przez gospodarzy. Podczas całej Spartakiady rywalizacja pomiędzy drużynami była ogromna. Świetnie spisała się również publiczność, która stale dopingowała wszystkie drużyny  biorące w niej udział.
Po zaciętej walce wywalczyliśmy w końcu długo wyczekiwane I miejsce, o którym tak zawsze marzyliśmy. Złotą drużynę naszej szkoły reprezentowali: Weronika Stachurska, Katarzyna Sobolewska, Kacper Dubnicki, Gabriela Bokuniewicz, Michał Kaniuka, Michał Dybacki, Aleksander Salik, Krzysztof Daraszkiewicz, Bartosz Rafałko, Michał Skowroński, Maciej Marcin Kleczkowski, Hanna Stankiewicz.
Za wspaniały udział w imprezie zawodnicy otrzymali złoty puchar, medale, dyplomy oraz upominki. Puchar przekazany został na ręce Pani Dyrektor Wiesławy Chrulskiej.
Po zakończeniu Spartakiady odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Sport to zdrowie”, którego celem było propagowanie wśród uczniów różnych form wypowiedzi plastycznej oraz kształtowanie właściwych postaw poprzez pokazanie, iż uczeń niepełnosprawny jest osobą, która pomimo swoich ograniczeń wiele potrafi i  jest aktywny w różnych dziedzinach życia.
Uczennica klasy V Ei – Martyna Głowacka zajęła I miejsce w kategorii klas IV – VI, a pozostałe osoby, biorące udział w konkursie, otrzymały wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy.

Elżbieta Kierklo
Jolanta Pietraszkiewicz