Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza Augustowa

W dniach 22-23.04.2016r. odbył się Wielobój Pływacki o Puchar Burmistrza Augustowa.

W dwudniowych zmaganiach rywalizowało 278 zawodników z 15 klubów z naszego regionu, klub z Litwy oraz Białorusi. Naszą szkołę dzięki uprzejmości klubu UKS „ Pływacy” reprezentowało 13 zawodników – uczniów klasy sportowej III As.  Były to pierwsze w życiu „ poważne” zawody dzieci uczących się sportowej techniki pływania od września obecnego roku szkolnego. Uczniowie pokonywali dystans 25 m stylem dowolnym, |a niewątpliwie oprawa zawodów, komisja sędziowska, ilość zawodników i elektroniczny pomiar czasu za pomocą tablic kontaktowych spowodował, że było to dla nich niezapomniane przeżycie. Na zakończenie rywalizacji nagradzano 6 najlepszych zawodników oraz zawodniczki w poszczególnych kategoriach wiekowych. I tu spotkała nas miła niespodzianka: II miejsce i medal srebrny zdobył Łukasz Harasim, czwarty był Dominik Krzyżewski, a szósty Bartosz Pietranis. W kategorii dziewcząt szósta była Julia Wawiórko. W zawodach Zespół Szkół Samorządowych reprezentowali również: Szymon Hanysz, Artur Klimaszewski, Damian Oleksy, Bartosz Olszewski, Kinga Wachowiak, Magdalena Skupska, Klaudia Dobrowolska, Julia Rozmysłowicz oraz Wiktoria Wielgat. Trenerami uczniów klasy III As są: Katarzyna Łebska oraz Dorota Dunaj- Kozłowska. Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy.