ŚWIĘTO BIBLIOTEK SZKOLNYCH

"KSIĄŻKA TO DOPIERO POCZĄTEK..."pod takim hasłem obchodzony był tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Święto trwało przez cały październik. Jego celem  było zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w rozwoju  nauki i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Na uczniów odwiedzających naszą bibliotekę w październiku czekały zabawy słowne, gry literackie, wspólne czytanie oraz minikonkursy. O wszystkich szczegółach uczniowie dowiedzieli się z plakatów, które były rozwieszczone na szkolnych korytarzach oraz, rzecz jasna, z informacji na stronie internetowej i na Facebooku biblioteki.

Nauczyciele bibliotekarze zorganizowali następując imprezy czytelnicze:

• konkurs powiatowy  ph. „Komiks zainspirowany książką  H. Sienkiewicza  W pustyni  i w puszczy” dla klas V-VI,
  • spotkanie  z cyklu „Ludzie z pasją”  dla kl. V i II GIM z p. Izabelą Korżyńską – instruktorem zumby,
  • wystawę B - jak Biblioteka,
  • minikonkursy,
  • grę podłogową.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w imprezach czytelniczych.