Pierwsze medale naszych pływaków !!

W dniach 26-27.05.2017 r. odbył się na pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11 lat, który był częścią Drużynowego Wieloboju Pływackiego   pod patronatem Burmistrza Miasta Augustów. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Polski, ale także Litwy. Rewelacyjnie w tych zawodach wystąpili uczniowie 4 klasy sportowej o profilu pływanie.

W sumie wystartowało 12 uczniów, którzy pierwszy raz w życiu startowali na dystansach 100 i 200 metrów. Wielkie uznanie należy się szczególnie tym, którzy „ przeżyli” 200 m stylem dowolnym: Julii Wawiórko, Bartkowi Olszewskiemu, Dominikowi Krzyżewskiemu i Łukaszowi Harasim. Łukasz popłynął także rewelacyjnie na bardzo wymagającym dystansie 200 m stylem zmiennym. Najlepszymi wynikami zabłysnęły jednakże sztafety 4 x 50 m stylem zmiennym w składzie: Błażej Gudanowski, Damian Oleksy, Dominik Krzyżewski i Łukasz Harasim oraz 4 x 50m stylem dowolnym w składzie: Bartek Olszewski, Dominik Krzyżewski, Damian Oleksy i  Łukasz Harasim, które zdobyły brązowe medale. Wszyscy uczniowie poprawili swoje rekordy życiowe. Skład drużyny: Julia Wawiórko, Julia Rozmysłowicz, Kinga Wachowiak, Aleksandra Dobrzyniewicz, Klaudia Dobrowolska, Paweł Bieliński, Kacper Siemienowicz, Błażej Gudanowski, Dominik Krzyżewski, Damian Oleksy, Bartosz Olszewski, Łukasz Harasim. W zawodach startowali także uczniowie szóstej klasy sportowej: Krzysztof Klukowski i Izabela Danilczyk. Wszyscy uczniowie poprawili swoje rekordy życiowe.