Pierwsze zmagania sportowe pierwszaków

W dniu 23 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny klas pierwszych. Stawiły się reprezentacje wszystkich pięciu klas. Każdy mógł wziąć udział w zawodach, gdyż w każdej konkurencji mogli startować inni uczniowie. Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach: „Bieg z przeszkodami” , "Skoki dodawane", "Pchnięcia siłaczy", "Wyścigi sprinterskie".

Dzieci bawiły się rewelacyjnie, były to ich pierwsze sportowe szkolne zawody. Podczas rywalizacji każdą drużyną opiekowali się uczennice klasy sportowej VI a, które pomagały m.in. w rozegraniu konkurencji, mierzeniu czasów i liczeniu punktów. Spisali się doskonale. Wszystkie dzieci, uczestniczące w zabawach były świetnie przygotowane przez wychowawców. Najlepiej wypadła klasa I c (17 p.), przed klasa I b (16 p.) i I a (14 p.). W nagrodę najmłodsi uczniowie w szkole otrzymali pamiątkowe dyplomy i z radością opuściły salę gimnastyczną. Wielkie gratulacje!

Izabela Chabasińska