Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Ortograficzne sukcesy trzecioklasistów

11 grudnia 2020r.  w Szkole Podstawowej nr 2 w Augustowie odbył się Miejski Konkurs Ortograficzny. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich augustowskich szkół. Ortograficzne zmagania trzecioklasistów są wydarzeniem cyklicznym i mają wieloletnią tradycję .W tym roku naszą szkołę reprezentowali: Kamil Szleszyński z klasy IIIa ,Aleksandra Piekarska z klasy IIIb, Lena Juchniewicz z klasy IIIc i Sebastian Wielgat z klasy IIId. Musieli oni, tak jak pozostali uczestnicy, napisać pełen trudności ortograficznych i pułapek interpunkcyjnych tekst dyktanda pt. „ W Augustowie”.

Radością i dumą napełnia fakt, że bezapelacyjnym zwycięzcą konkursu został SEBASTIAN WIELGAT! Trzecie miejsce przypadło Lenie Juchniewicz, czwarte Oli Piekarskiej, a Kamil Szleszyński był szósty.  Tegoroczne zmagania zakończyły się wielkim sukcesem uczniów naszej szkoły.

Gratulacje ! Gratulacje! Gratulacje!

Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani Krystyny Wierzbickiej, pani Ewy Szyper, pani Elżbiety Walickiej i pani Anny Karpińskiej. Z tego miejsca podziękowania i gratulacje dla pań.

Opieka nad uczniami i towarzyszenie im w czasie ortograficznych zmagań było prawdziwą przyjemnością – Katarzyna Drozdowska

 

 

   
© ZSS Augustów