Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Program „Przyjaciele Zippiego”

Przez 24 tygodnie klasa II „b” realizowała program profilaktyczny „Przyjaciele Zippiego”. Podczas zajęć dzieci doskonaliły umiejętności radzenia sobie z kłopotami i trudnymi sytuacjami w codziennym życiu, uczyły się konstruktywnego rozwiązywania problemów i sposobów pokonywania stresu.

W cotygodniowych spotkaniach towarzyszył im patyczak „Zippi” – maskotka. Był on świadkiem wielu ciekawych rozmów o uczuciach, przyjaźni, empatii, o zmianach i stratach w życiu, o pomaganiu sobie nawzajem.

Dzieciom bardzo podobały się te ważne lekcje. Dopytywały się, kiedy będzie kolejne spotkanie z Zippim, bo wiele wynosiły z tych zajęć.

Można mieć nadzieję, że udział w tym programie zaowocuje zdrowiem emocjonalnym dzieci i dobrymi relacjami z innymi ludźmi.

Barbara Folejewska

   
© ZSS Augustów