Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Oj działo się w grudniu, działo...

Grudzień to bardzo piękny a jednocześnie bardzo pracowity czas w klasach integracyjnych. Już od 1 grudnia uczniowie klas 4ei i 6ei rozpoczęli ćwiczenia systematyczności, które polegały na otwieraniu interaktywnego kalendarza adwentowego. Nauka przez zabawę, uczenie wytrwałości, pomocy rodzicom w podstawowych domowych zajęciach jest super frajdą dla dzieciaków.

W tak pięknym czasie pomyśleliśmy również o naszych milusińskich ze schroniska. Jak co roku trafiły tam przysmaki w postaci karmy, żeby i pisaki miały miłe święta. Obie klasy również pomyślały o przygotowaniu kartek świątecznych własnoręcznie przygotowanych, dla pracowników służby zdrowia, którzy zwłaszcza teraz bardzo ciężko pracują, Policji, hospicjum to z pewnością bardzo miły gest. Niestety nie możemy zobaczyć ich uśmiechów, ale przygotowane kartki od serca z pewnością wywołają go na ich twarzach.

Uczniowie klasy 6ei nie zapomnieli również o swoich nauczycielach i dyrekcji. Przesłali im życzenia w postaci interaktywnej kartki. Ze specjalnie do tego celu przygotowanym zdjęciem w szalonych świątecznych strojach i radosnych nastrojach.

Uczniowie klasy 4ei włączyli się do XXI Miejskiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Pomimo trudnego czasu, liczba szopek pozytywnie zaskoczyła organizatorów.

21 i 22 grudnia to dzień świątecznego sweterka klasy bardzo ochoczo przyłączyły się do akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski to taki kawałek normalności w tym jakże trudnym czasie dla nasz wszystkich.

Uff …. i kto by pomyślał, że można się zmęczyć przy pracy zdalnej. Tak można, ale również można zrobić wiele dobrego dla innych.

Na ten świąteczny czas życzymy wytrwałości w działaniu i omijania wszelkich przeszkód. Zdrowych, radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Irena Śniadkowska

 

   
© ZSS Augustów