Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Świąteczne pomaganie...

Szkolny Ruch Czystych Serc pomimo zdalnej edukacji, zachowuje aktywność. Dzięki wsparciu sponsorów udało nam się zorganizować dwie akcje: „Gwiazdka dla Dziecka” i „Paczka dla Dzieciaczka” oraz włączyć się w akcję „Kiermasz Charytatywny – dla dzieci ze Stowarzyszenia Razem Osiągniemy Cel” oraz w „Sofiyjkowy expres świąteczny” –ogólnopolską akcję na rzecz chorej dziewczynki na SMA.

Dwie pierwsze inicjatywny skierowane były do dzieci naszej placówki. Dwóch uczniów szkoły podstawowej i jedna podopieczna przedszkola otrzymało świąteczne prezenty, a mamy dzieci- talony do sklepów spożywczych. Jesteśmy przekonani, że klocki Lego, mała drewniana kuchenka, lalka-myszka, składany samochód, keyboard oraz słodycze sprawią dzieciom wielką radość.

„Kiermasz Charytatywny” – dla dzieci ze Stowarzyszenia Razem Osiągniemy Cel zajmuje się pozyskiwaniem środków na niezbędną  rehabilitację i terapię dla podopiecznych. „Sofiyjkowy expres świąteczny" to akcja, której celem jest uzbieranie całkowitej kwoty na terapię genową w walce z SMA oraz dalszą rehabilitację dziewczynki z Białorusi.  Szkolny Ruch Czystych Serc postanowił wesprzeć obie inicjatywy poprzez zakup choinki-rękodzieła i wystawienie na aukcję pięknej, świątecznej bombki oraz innych przedmiotów.

Okazuje się, że nie trzeba być świętym Mikołajem, żeby zrobić komuś prezent. Niektórzy o tym pamiętają i całe szczęście, bo w tym koronawirusowym zamieszaniu łatwo zapomnieć o innych, tych potrzebujących wsparcia. Dziękujemy ogromnie sponsorom. Życzymy wszystkim pięknych, rodzinnych a przede wszystkim zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

Paulina Nosalik i Katarzyna Kwoska
opiekunowie Szkolnego Ruchu Czystych Serc

   
© ZSS Augustów