Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Podróże z klasą

W klasie III c od października do grudnia 2020r. realizowano projekt edukacyjny „Podróże z klasą” (część II). Dzieci poznały wybrane państwa Europy i ich stolice. Były to: Litwa (Wilno), Rosja (Moskwa), Szwecja (Sztokholm), Norwegia (Oslo), Dania (Kopenhaga), Holandia (Amsterdam), Austria (Wiedeń).

Zapoznały się z ich flagą, kulturą oraz zwyczajami tam panującymi. Dowiedziały się, z czego słynie dany kraj. Oglądały zdjęcia, krótkie filmy ukazujące piękno danego miejsca. Bywały na wirtualnych koncertach np. zespołu ABBA, W.A. Mozarta, J.Straussa. Poznały sławnych pisarzy-H.Ch. Andersena, Astrid Lindgren.

Na każdych zajęciach tworzyły plakat-wizytówkę danego państwa.

Uczniowie zostali zmotywowani do podróżowania. Doskonale rozpoznawali i chętnie opowiadali o różnych środkach lokomocji. Bez wahania wskazywali poznane państwa na mapie Europy, rozpoznawali flagi, kojarzyli fakty, postacie, muzykę z danym państwem. W wirtualnej galerii prezentowali swoje plakaty- wizytówki poznanego państwa. Ważne jest to, że doskonale bawili się podczas realizacji projektu przebierając się za postacie związane z danym krajem.

Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom podróżnika, mapkę Europy i pamiątkowy długopis.
Uczniowie kl. III C mają nadzieję, że wyruszą jeszcze w niejedną podróż.

Anna Beata Karpińska

   
© ZSS Augustów