Szkoła Podstawowa nr 3 

 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

   

Młodzi aktorzy na start!

Czas zamkniętych szkół i pustych sal lekcyjnych z pewnością nie ułatwia rozwijania talentów czy pasji. Tak jak w dawnej, przedepidemicznej epoce, narzekaliśmy na brak czasu, tak teraz nie bardzo wiemy, jak go zainwestować. Nie spotykamy się w kręgach zainteresowań, nie uczestniczymy w warsztatach. I jak tu poszerzać własne możliwości? Jak pomnażać talenty?

 

Uczniowie “trójki” wiedzą, jak. Czytać. Robić miny przed lustrem. Ćwiczyć dykcję, głośno recytując tekst z opakowania serka waniliowego. Nie bać się pokazywać emocji. 

I popracować nad aktorską interpretacją wybranego fragmentu literackiego. Wreszcie - wykorzystać okazję i zgłosić się do konkursu. Podobne kroki skierowali ku swemu sukcesowi: Martyna Bernatowicz i Bartłomiej Krysztofik z kl. VII d oraz Natalia Zedelo z kl. VIII c. Tuż przy mecie, biorąc udział w XIX Powiatowym Konkursie Młodego Aktora organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące, zdobyli medalowe, 3. i 2. miejsca.

Gratulacje!

   
© ZSS Augustów