Szkoła Podstawowa nr 3

im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie

Sportowcy znów zwyciężają

W dniu 17.10.2015 w Białymstoku (las Pietrasze) został rozegrany finał województwa podlaskiego w indywidualnych biegach przełajowych, w których startowali dziewczęta i chłopcy z ZSS w Augustowie.

Dziewczęta w składzie Agnieszka Stachurska, Angelika Ostapowicz, Karolina Tułazińska, Julia Sobolewska, Weronika Zajkowska  zajęły w klasyfikacji szkół podstawowych 3 miejsce w województwie podlaskim. W kategorii klas IV na najwyższym stopniu podium stanęła Agnieszka Stachurska. Dziewczęta do zawodów przygotowali: Izabela Chabasińska, Agnieszka Klukowska, Krzysztof Bogdański.
Chłopcy, którzy biegali w składzie: Jakub Czajko, Maksymilian Klekotko, Łukasz Solecki, Bartosz Sawicki, Kacper Karbowski, Bartosz Siciarz, zajęli w klasyfikacji szkół podstawowych V miejsce w województwie podlaskim. Nauczyciele przygotowujący chłopców do zawodów to Agnieszka Klukowska , Rafał Harasim i Jarosław Radzio.
Wśród gimnazjów w kategorii dziewcząt klas III, I miejsce w województwie podlaskim wywalczyła Anita Świacka. Uczestniczką finałów była również Agnieszka Żdanuk. Nauczycielką obu zawodniczek jest Dorota Dunaj-Kozłowska.